RAPORT

Pogarda

Nie żyje były senator PO. „Pokonał go koronawirus”

Maciej Grubski był zakażony koronawirusem, miał 52 lata (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
Maciej Grubski był zakażony koronawirusem, miał 52 lata (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Najnowsze

Popularne

Nie żyje samorządowiec i wieloletni senator Platformy Obywatelskiej Maciej Grubski. O śmierci polityka poinformował były szef NIK, a obecnie senator Krzysztof Kwiatkowski. „Wydawało się, że jesteś silnym człowiekiem... wręcz niepokonanym” – napisał w mediach społecznościowych. Grubski był zakażony koronawirusem.

Nie żyje aktorka Hanna Stankówna

Nie żyje aktorka teatralna i filmowa Hanna Stankówna. Zmarła w poniedziałek w wieku 82 lat. Informację o jej śmierci potwierdził Związek Artystów...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Maciej Grubski urodził się 20 sierpnia 1968 r. w Łodzi. Ukończył studia z administracji publicznej w Wyższej Szkole Kupieckiej w Łodzi. Był członkiem NSZZ „Solidarność”.

Kim był Maciej Grubski?


W latach 1996–1998 kierował schroniskiem Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Łodzi. Następnie, do 2001 roku, pełnił funkcję zastępcy dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Konstantynowie Łódzkim.

Od 1994 do 1998 sprawował mandat radnego Rady Miasta Łodzi, a w latach 2006–2007 pełnił także funkcję jej przewodniczącego.

Senator trzech kadencji


Z ramienia Platformy Obywatelskiej był senatorem VII, VIII i IX kadencji. W trakcie pierwszych dwóch kadencji zajmował również stanowisko zastępcy przewodniczącego Komisji Obrony Narodowej i był członkiem Komisji Spraw Zagranicznych. „Niestety, dziś pokonał Cię koronawirus. Pozostaniesz w naszej pamięci” – napisał o zmarłym senatorze PO Krzysztof Kwiatkowski na Twitterze. Zobacz także: Pierwszy od kilku dni spadek liczby zakażeń koronawirusem

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej