RAPORT

Pogarda

Nowe obostrzenia w walce z COVID-19. Premier przedstawi szczegóły

Nowe restrykcje w Polsce (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Nowe restrykcje w Polsce (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W czwartek ma się odbyć konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i przedstawicieli rządu, na której zostaną przedstawione nowe obostrzenia dot. epidemii koronawirusa. Jak zapowiadano, rząd zastanawia się nad wprowadzeniem zakazu podróży „służbowych”, restrykcje mają dotknąć także imprez sylwestrowych. Wciąż aktualne pozostaje pytanie: co ze świętami Bożego Narodzenia?

Służbowo już nie wypoczniesz. Możliwy hotelarski lockdown

Zamknięcie hoteli od Nowego Roku albo centralny rejestr pobytów służbowych w ośrodkach wypoczynkowych, to według „Gazety Wyborczej” pomysły rządu...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce w czwartek przekroczyła granicę 1 miliona 170 tysięcy, zmarło kolejnych przeszło 400 pacjentów z COVID-19.

Niedzielski rekomenduje „surowsze działania”


Minister zdrowia na początku tygodnia, gdy prezentował szczegóły Narodowego Programu Szczepień, nie krył, że okres sylwestra i ferii to kluczowe momenty, które będą skutkowały ewentualną trzecią falą pandemii. Dlatego – jak mówił – będzie rekomendował „zdecydowanie surowsze działanie”.

Pojawiały się sygnały m.in. o nadużywaniu formy wyjazdów służbowych – zgodnie z obecnymi obostrzeniami z noclegu w hotelu można skorzystać tylko będąc na wyjeździe służbowym.

Zobacz także: Europa zamyka się na święta. Jak wygląda lockdown za granicą?

– Rząd zastanawia się nad zakazaniem podróży służbowych – przyznał w środę wicepremier Jarosław Gowin i dodał, że decyzje zostaną ogłoszone w czwartek przez premiera. Zaznaczył przy tym, że „następna transza decyzji, czas obowiązywania nowych regulacji będzie obejmował okres od 28 grudnia do 17 stycznia”.

Transmisja konferencji rządu


Kancelaria Premiera poinformowała, że konferencja szefa rządu odbędzie się o godz. 15.

Transmisja będzie dostępna na antenie TVP Info oraz w portalu tvp.info.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej