RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ponad 7 mln chorych na koronawirusa. Brazylia w czołówce liczby zakażonych

Pod względem liczby zgonów Brazylia zajmuje drugie miejsce na świecie (fot. Reuters/ Pilar Olivares)
Pod względem liczby zgonów Brazylia zajmuje drugie miejsce na świecie (fot. Reuters/ Pilar Olivares)

Brazylijskie ministerstwo zdrowia poinformowało w środę o 70 574. nowych przypadkach infekcji koronawirusem co zwiększyło łączną liczbę zakażonych od początku pandemii do 7 040 608.

Rozrywka przy kawie. Urzędnicy obstawiali dzienną liczbę zmarłych na COVID-19

Urzędnicy szwedzkiej Kasy Ubezpieczenia Społecznego w Gaevle na północy Szwecji zabawiali się, obstawiając dobową liczbę zgonów na Covid-19....

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W ciągu doby zmarło 936 osób;, łączna liczba zmarłych wynosi już 183 735 osób.

Według danych resortu od początku pandemii wyzdrowiało 6 132 683 zakażonych. 724 190 pacjentów znajduje się pod obserwacją lekarzy.

Zatrważająca liczba zgonów


Brazylia jest trzecim krajem na świecie, po USA i Indiach, w którym stwierdzono ponad 7 mln zakażeń. Pod względem liczby zgonów kraj zajmuje drugie miejsce na świecie, po Stanach Zjednoczonych. Jak wynika z sondażu instytutu badawczego Datafolha, 22 proc. Brazylijczyków zadeklarowało, że nie przyjmie żadnej szczepionki na koronawirusa, a zwłaszcza wyprodukowanej w Chinach. Jeszcze w sierpniu odsetek ten wynosił 9 proc.

73 proc. ankietowanych zamierza się zaszczepić, a 5 proc. jest niezdecydowanych. W sierpniu wskaźniki te wynosiły odpowiednio 89 i 3 proc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej