RAPORT

Wojna na Ukrainie

Co dalej z sankcjami wobec Rosji? Jest decyzja ambasadorów UE

Porozumienia mińskie w sprawie konfliktu w Donbasie wciąż nie zostały w pełni wprowadzone (fot. PAP/EPA/ALEXEI NIKOLSKY/SPUTNIK)
Porozumienia mińskie w sprawie konfliktu w Donbasie wciąż nie zostały w pełni wprowadzone (fot. PAP/EPA/ALEXEI NIKOLSKY/SPUTNIK)

Ambasadorowie państw UE na spotkaniu w Brukseli poparli przedłużenie sankcji wobec Rosji o kolejne sześć miesięcy – poinformowało źródło unijne. Dotyczą one m.in. sektora finansowego, energetycznego i obronnego.

Rosyjska okupacja Krymu: jest zielone światło dla rozszerzenia sankcji

Jest zielone światło ambasadorów z unijnych krajów dla rozszerzenia sankcji wobec Rosji za budowę mostu łączącego ją z okupowanym Krymem –...

zobacz więcej

UE uzależnia zniesienie sankcji wobec Rosji od pełnej realizacji porozumień mińskich w sprawie konfliktu w Donbasie na wschodzie Ukrainy. Choć termin wypełnienia zawartych w nich postanowień upłynął 31 grudnia 2015 r., to porozumienia te wciąż nie zostały w pełni wprowadzone w życie .

Sankcje dotyczą sektora finansowego, energetycznego i obronnego oraz towarów podwójnego zastosowania. Pierwotnie wprowadzono je 31 lipca 2014 r. na rok w odpowiedzi na działania Rosji, destabilizujące sytuację na Ukrainie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej