RAPORT

Pogarda

Ruszyła infolinia i strona internetowa o szczepieniach na COVID-19

W pierwszej kolejności szczepieniom poddany ma być m.in. personel medyczny, pracownicy sanepidu (fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE)
W pierwszej kolejności szczepieniom poddany ma być m.in. personel medyczny, pracownicy sanepidu (fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE)

Najnowsze

Popularne

Informacje o szczepieniach przeciw COVID-19 dostępne są pod numerem 989 i na stronie internetowej. Zainteresowani mogą dzięki nim znaleźć odpowiedź m.in. na pytanie, kto, kiedy i gdzie może się zaszczepić.

Premier: Szczepienia przeciw koronawirusowi pewnie od lutego, może od marca

Szczepienia przeciw koronawirusowi rozpoczną się pewnie od lutego, może od marca; będą przeprowadzane m.in. w szpitalach rezerwowych – przypomniał...

zobacz więcej

Od wtorku działa strona poświęcona szczepieniom. Można na niej znaleźć informacje o procedurze szczepień krok po kroku  oraz odpowiedź na pytanie, dlaczego warto to zrobić. Dostępny na niej jest też  Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19. 

Internauci mogą dowiedzieć się o pierwszych próbach szczepień, które podjęto już w średniowieczu w Azji, oraz o przełomie w ich rozwoju i 14 maja 1796 r., gdy podano ośmioletniemu Jamesowi Phippsowi szczepionkę przeciw ospie.

Dementowane są na niej nieprawdziwe informacje o szczepionce , chociażby takie, że może ona wpływać na ludzki genom, a koronawirus mutuje tak szybko, że nie da się wyprodukować skutecznego antidotum.

Infolinia pod numerem 989


W środę uruchomiono specjalną infolinię pod numerem 989. Ma ona funkcjonować w dwóch etapach. Na początku udzielać ogólnej informacji o szczepieniach, a po 15 stycznia za jej pośrednictwem będzie można umawiać się konkretne terminy. Uwzględnione jednak będzie pierwszeństwo w ich przyjmowaniu przez kolejne grupy zawodowe i społeczne. Najpierw szczepieniom poddany ma być personel medyczny, pracownicy sanepidu i domów pomocy społecznej, a po nich  nauczyciele,  żołnierze i seniorzy z domów opieki. Szczepienia będą bezpłatne i dobrowolne.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej