RAPORT

Pogarda

Niemcy: Pogarsza się sytuacja epidemiczna. Całkowity lockdown kraju do 10 stycznia

Władze Niemiec wprowadzają całkowity lockdown do 10 stycznia 2021r. (fot. Liesa Johannssen-Koppitz/Bloomberg via Getty Images)
Władze Niemiec wprowadzają całkowity lockdown do 10 stycznia 2021r. (fot. Liesa Johannssen-Koppitz/Bloomberg via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej od dziś do 10 stycznia obowiązuje w Niemczech całkowity lockdown. Zamknięte pozostaną między innymi szkoły, centra handlowe, salony kosmetyczne i zakłady fryzjerskie.

Niemcy robią totalny lockdown. Co z granicami? Zabraknie respiratorów?

Niemcy za trzy dni wprowadzą tzw. twardy lockdown w związku z szalejącą epidemią koronawirusa. W rozmowie z portalem tvp.info korespondent TVP w...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Wprowadzona dziś blokada obejmuje wszystkie sklepy oprócz tych z artykułami pierwszej potrzeby. Czynne pozostaną między innymi apteki, markety spożywcze, drogerie, a także cotygodniowe targi z żywnością. W szkołach i przedszkolach będą obowiązywać znaczne ograniczenia w kontaktach. Nowe regulacje przewidują opiekę wyłącznie dla dzieci tych osób, które pracują w zawodach niezbędnych dla funkcjonowania państwa.

W dni świąt Bożego Narodzenia dozwolone będą spotkania tylko z osobami z najbliższego kręgu rodzinnego. Z kolei na przełomie roku obowiązywać będzie w miejscach publicznych ogólnokrajowy zakaz zgromadzeń, spożywania alkoholu i odpalania fajerwerków.

W związku z zaostrzeniem restrykcji dojdzie także do istotnych zmian w ruchu granicznym. Władze Saksonii i Meklemburgii-Pomorza Przedniego zapowiedziały wzmożone kontrole na przejściach granicznych z Polską. W Brandenburgii obowiązuje od dziś zakaz wwozu polskich wyrobów pirotechnicznych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej