RAPORT

Pogarda

Naczelny Onetu powiela fałszywy post przypisywany Maląg. Internauci reagują

Bartosz Węglarczyk (fot. PAP/Leszek Szymański)
Bartosz Węglarczyk (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że jej konto na Facebooku padło ofiarą hakerów. Ktoś podszywając się pod nią zamieścił wulgarny wpis dotyczący strajków proaborcyjnych i kobiet w nich uczestniczących. Fałszywym wpisem posłużył się redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk, co spotkało się z reakcją ze strony wielu internautów.

Wulgarny wpis na profilu minister. Maląg: Doszło do włamania

Doszło do włamania na konto minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg na Facebooku. Ktoś podszywając się pod minister zamieścił wulgarny...

zobacz więcej

„Moje konto na Facebooku padło ofiarą hakerów. Do czasu, kiedy nie poinformuję o odzyskaniu go proszę traktować pojawiające się posty jako kłamliwą manipulację” – napisała Marlena Maląg.

We wpisie, którym już posłużyło się wielu dziennikarzy i polityków, ostro krytykując minister, napisano: „Jako kobieta, jako matka nigdy nie zrozumiem ani nie poprę protestujących. Wulgarne i chamskie zachowanie nie zdobi kobiet, przypominają mi watahy Papuasów i bezmózgich dzikusów zdolnych jedynie do bicia i bezrozumnego uprawiania seksu. Niektórym w ogóle strach dać zapałki do ręki. Dla wszystkich bluzgających pseudo kobiet należy stworzyć specjalne rezerwaty, w których będą wykorzystane jako inkubatory”.

Wpis został skomentowany m.in. przez Bartosza Węglarczyka, redaktora naczelnego Onetu. „Nie, to nie jest fejk. To po prostu czysto rasistowski wpis na oficjalnym profilu pani minister, można się rozejść” – napisał na Twittrze. Jego wpis był szeroko komentowany.

„Po przeczytaniu tego wpisu od razu stwierdziłem, że to włam na konto. Dla Pana taka oczywista konkluzja to zbyt wiele” – skomentował dziennikarz TVP Info Bartłomiej Graczak.

Na wpis Węglarczyka zareagowała też posłanka PiS Anna Siarkowska. „Jakim trzeba być ślepcem, by uwierzyć w autentyczność takiego wpisu” – zastanawia się jeden z internautów. „Coś szwankuje w pańskim rozumowaniu skoro uwierzył pan, że minister pozwoli sobie na tak prymitywny wpis”, „to fejk, proszę usunąć wpis i przeprosić”, „Już napisała na TT, że był włam na Facebooka” – piszą inni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej