RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Strajk Kobiet proponuje proaborcyjne „kolędy”. Reakcja: „Zarżnęłyście sprawę”

Sprawę krytykują same zwolenniczki aborcji (fot. PAP/Marcin Obara)
Sprawę krytykują same zwolenniczki aborcji (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Ogólnopolski Strajk Kobiet wydał zbiór proaborcyjnych piosenek śpiewanych na melodię kolęd. „Wybiegamy na ulice wku***one, nie będziemy przecież milczały, aborcja naszym prawem, aborcja naszym prawem” – czytamy w tekście jednej z nich, która ma być śpiewana na melodię „Przybieżeli do Betlejem”. Taki sposób wyrażania poglądów nie spodobał się większości kobiet, które polubiły profil organizacji. „Totalne przegięcie! Tak jak Was dotąd popierałam, tak teraz mówię NIE!”, „Prawdopodobnie zarżnęłyście sprawę” – czytamy w komentarzach.

Strajk Kobiet nawołuje do palenia kościołów? Zawiadomienie do prokuratury

– To prosta ścieżka prowadząca do terroru politycznego – mówi portalowi tvp.info mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris. To jego reakcja na...

zobacz więcej

„Mamy dla was prezent” – obwieściły na Facebooku feministki z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.„Śpiewamy kolędy. Nie ma tu taniej sensacji i nikogo nie obrażamy. Nie śpiewamy o samej religii i z szacunkiem odnosimy się do tych osób, które za półtora tygodnia planują świętować. Wierzymy jednak, że my też mamy prawo do tych melodii” – czytamy. Czy tak jest naprawdę? Przeczą temu niektóre komentarze.

„Gdy śliczna Panna aborcję robiła, z wielkim przestrachem leki zamówiła. Lili, lili, laj, nie bój się kochana! Lili, lili, laj, nie będziesz szła sama!” – czytamy w jednym z tekstów.

Na melodię „Pójdźmy wszyscy do stajenki” zwolenniczki aborcji ułożyły tekst: „Poddaj się nieludzki rządzie, poddaj się bezprawny sądzie, do dymisji się podajcie i daleko spier***ajcie!”

Z kolei na melodię „Przybieżeli do Betlejem!” feministki chcą śpiewać: „Wybiegamy na ulice wku***one, nie będziemy przecież milczały, aborcja naszym prawem, aborcja naszym prawem, a PiS do widzenia!”. W jednej z dalszych zwrotek pojawiają się też wersy: „Oj biskupie, oj biskupie, ty gnoju, nasze ciała zostaw k***a w spokoju!”

W jeszcze innej „kolędzie”, zamiast „Bóg się rodzi...” czytamy: „W bólu rodzić nie będziemy dzieci chorych i niechcianych!”.

Krytyka ze strony zwolenniczek aborcji


Jak się okazuje, taki sposób wyrażania poparcia dla aborcji wydaje się nie podobać większości kobiet, które polubiły profil organizacji Marty Lempart i Klementyny Suchanow.

Wulgaryzmy i antyklerykalizm. Lempart przedstawiła postulaty Strajku Kobiet

– Wypie***lać z oświadczeniem Przyłębskiej. Wypie***lać z Przyłębską. (...) Chcemy pełni praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej,...

zobacz więcej

„Ja nie będę śpiewać, bo nie lubię i nie jestem zwolenniczką skrajności, to nie przyniesie efektów, wręcz odwrotnie myślę, że nie przysporzy zwolenników, w moim odczuciu oczywiście”, „Jestem na nie, jak większość dziewczyn. Trzeba było stworzyć własny utwór, własną linię melodyczną. To jest wkładanie kija w mrowisko. Niby takie buńczuczne, a jednak żałosne”, „Smutna prawda jest taka, że prawdopodobnie zarżnęłyście sprawę. Nie tylko tym postem - wieloma innymi rzeczami. Kompletnie nie umiecie wyczuwać uczuć i nastrojów społecznych i, co gorsza, nie macie zamiaru tego zmienić” – można przeczytać w komentarzach.

„Totalne przegięcie! Tak jak Was dotąd popierałam, tak teraz mówię NIE! Po pierwsze nie na żądanie, bo to znaczy że dotyczy każdej ciąży, a nie uszkodzonego płodu, a po drugie wara od symboli religijnych, a pieśni (kolędy) również do nich należą. Myślę że w tym wypadku to jest strzał w stopę, który zrazi nie tylko mnie” – napisała jeszcze inna internautka.

Wśród komentujących pojawiają się również głosy, że w protestach uczestniczyli także ludzie wierzący i takie działania mogą ich zniechęcić do tego środowiska. „Wśród protestujących są również wierzący ludzie i taki żarcik może być przez nasze wspólne koleżanki źle odebrany”, „Okropne. Pomyślcie, ile kobiet wierzących szło w tych protestach ramię w ramię z niewierzącymi albo innych wyznań. W nie te teksty również uderzają. Strzelacie sobie w kolano OSK” – brzmi jeden z komentarzy.

Opublikowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet Wtorek, 15 grudnia 2020

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej