RAPORT

Pogarda

Totalny lockdown w Niemczech. Będą zmiany w ruchu granicznym

Mały ruch graniczny ograniczony (fot. Sean Gallup/Getty Images)
Mały ruch graniczny ograniczony (fot. Sean Gallup/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Premier landu Brandenburgia na wschodzie Niemiec, Dietmar Woidke, zapowiedział zmiany w małym ruchu granicznym z Polską w związku z sytuacją epidemiczną. Od środy krótsze niż doba wyjazdy nie będą już zwolnione z obowiązku 10-dniowej kwarantanny – ogłosił.

Naukowcy potwierdzają. Jest nowy koronawirus

Nowy wariant koronawirusa wykryto w Wielkiej Brytanii. Naukowcy uważają, że rozprzestrzenia się szybciej niż ten znany do tej pory – poinformował...

zobacz więcej

Od środy w Brandenburgii, podobnie jak w całych Niemczech, zaostrzone będą środki ochrony przed zakażeniami koronawirusem. Sytuacja w Brandenburgii jest dramatyczna – powiedział cytowany przez portal rbb24 Woidke na konferencji prasowej.

Pobyty do 24 godzin w ramach tzw. małego ruchu granicznego generalnie nie będą już zwolnione z obowiązku odbycia 10-dniowej kwarantanny – podkreślił. Dotyczy to szczególnie osób, które wyjeżdżają do Polski na zakupy lub zatankować samochód.

Sprzedaż materiałów pirotechnicznych zostaje w Brandenburgii zabroniona. Na konferencji prasowej w poniedziałek wieczorem premier Brandenburgii zaznaczył, że również petardy i rakiety z Polski nie mogą być wwożone do Niemiec.

Istnieją jednak wyjątki dotyczące ruchu granicznego z ważnych powodów – osoby dojeżdżające do pracy oraz uczniowie i studenci uczęszczający do placówki oświatowej w sąsiednim kraju nie muszą być odbywać kwarantanny.

W ciągu ostatnich siedmiu dni 118 osób w Brandenburgii zmarło z powodu koronawirusa. Od środy do 10 stycznia w Niemczech obowiązywać będzie twardy lockdown. Zamknięte zostaną m.in. sklepy z wyjątkiem tych z artykułami pierwszej potrzeby oraz szkoły.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej