RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Orlen przejmuje Polskę Press. Wniosek w UOKiK

To lokalne gazety i portale (fot. Shutterstock/PaulSat)
To lokalne gazety i portale (fot. Shutterstock/PaulSat)

Najnowsze

Popularne

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek PKN Orlen w sprawie przejęcia wydawnictwa Polska Press – poinformował UOKiK.

Orlen przejmuje wydawnictwo Polska Press. „Jeden z etapów dekoncentracji mediów”

Prezes Grupy Orlen Daniel Obajtek poinformował na Twitterze, że spółka przejmuje wydawnictwo Polska Press. Zyska dzięki temu między innymi dostęp...

zobacz więcej

„Planowana koncentracja polega na przejęciu przez Polski Koncern Naftowy Orlen z siedzibą w Płocku kontroli nad grupą Polska Press z siedzibą w Warszawie. PKN Orlen jest największą firmą z sektora rynków paliw i energetyki w Europie Środkowo-Wschodniej. Polska Press to wiodąca spółka jednej z największych grup medialnych w Polsce, będąca liderem na rynku mediów regionalnych i lokalnych” – poinformował UOKiK.

Grupa Orlen poinformowała, że złożyła ofertę zakupu wydawnictwa Polska Press, dzięki temu będzie miała dostęp do 17,4 mln użytkowników portali wydawnictwa, a także czytelników „Dziennika Bałtyckiego”, „Polska The Times”, czy „Dziennika Polskiego” oraz 20 dzienników regionalnych i 120 lokalnych tygodników.

Wydawnictwo jest również właścicielem 500 portali internetowych. Według Orlenu, Polska Press to jeden z największych wydawców w Polsce, który w 2019 r. osiągnął przychody na poziomie ponad 398,4 mln zł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej