RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Poparł zabójstwo nauczyciela. Uczeń wyrzucony ze szkoły

Uczeń, który stwierdził, że Samuel Paty zasłużył sobie na śmierć, został wyrzucony ze szkoły (fot. A.Meunier/Getty Images)
Uczeń, który stwierdził, że Samuel Paty zasłużył sobie na śmierć, został wyrzucony ze szkoły (fot. A.Meunier/Getty Images)

Uczeń liceum Ramiro Arrué w Saint-Jean-de-Luz został definitywnie usunięty z placówki za poparcie zabójstwa nauczyciela historii – podał portal France Bleu. Po minucie ciszy w hołdzie dla Samuela Paty’ego, licealista stwierdził, że profesor „zasłużył na ścięcie”.

Makabryczne zabójstwo nauczyciela we Francji. Są kolejne zatrzymania

Francuska policja aresztowała w niedzielę rano 11. osobę, podejrzaną o związek z piątkowym brutalnym morderstwem nauczyciela historii Samuela...

zobacz więcej

Samuel Paty został zamordowany  16 października przed swoją szkołą w miejscowości Conflans-Saint-Honorine w departamencie Yvelines. Motywacją zabójcy była  lekcja na temat karykatur Mahometa. 

Licealista powtórzył potem tę opinię podczas rozmowy z nauczycielem, z zastępcą dyrektora i starszym doradcą ds. edukacji. Tłumaczył on, że „nikt nie ma prawa do naśmiewania się z religii” i jak dodał, „ścięcie było zasłużone”.

W celu rozpatrzenia tej sprawy zebrała się rada dyscyplinarna. Po naradzie zdecydowano o definitywnym usunięciu licealisty ze szkoły. Później zaproponowano mu naukę w innej placówce.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej