RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kidawa-Błońska szczerze o ruchu Trzaskowskiego. Zapomniała jego nazwy

Na pytanie, jak ruch się nazywa, wybuchła śmiechem (fot. PAP/Mateusz Marek)
Na pytanie, jak ruch się nazywa, wybuchła śmiechem (fot. PAP/Mateusz Marek)

Małgorzata Kidawa-Błońska zaliczyła wpadkę podczas jednego z wywiadów. Pytana, jak nazywa się ruch Rafała Trzaskowskiego, nie potrafiła udzielić odpowiedzi. Zareagowała śmiechem. Mówiąc później o ruchu wiceszefa PO mówiła, że w czasie pandemii „siłą jest wzmacnianie Platformy i KO”.

Miliony na kampanię Kidawy-Błońskiej. Mówi, czy to zmarnowane pieniądze

Sztab bardzo racjonalnie, bardzo oszczędnie wydawał pieniądze. Kampanie muszą być finansowane, one były przeprowadzane w trudnych warunkach, bo...

zobacz więcej

Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu i była kandydatka Platformy na prezydenta była gościem Polsat News. Prowadzący program zapytał ją, czy pamięta, jak się nazywa ruch Rafała Trzaskowskiego, zapowiedziany dwa miesiące temu.

Kidawa-Błońska nie pamiętała, zareagowała śmiechem. – Ja wiem, że wszyscy się pytają o ruch Trzaskowskiego, ale ja powiem tak, że ruch jeszcze nie powstał jako taki – oznajmiła.

– Rafał zapowiedział powstanie ruchu, ale jest wiceszefem Platformy Obywatelskiej, jesteśmy w bardzo trudnym okresie i czasie i siłą jest wzmacnianie PO i KO, poza tym Trzaskowski ma bardzo trudne zadanie, bo jest prezydentem stolicy, to ogromne zadanie – dodała.

Mówiła, że Warszawa jest na „pierwszej linii walki o samorządy”. – Ludzie, którzy zaangażowali się w kampanię Rafała, czekają na ten czas, kiedy będzie można spotykać się i ruszyć do pracy. Teraz wspierają wszystkie działania opozycyjne, wszystko przed Trzaskowskim – powiedziała.

– Jest pandemia, ludzie nie mogą się spotykać. To jest bardzo trudne na utrzymanie pozytywnej energii, ja wierze, że kiedyś będziemy spotykać się z ludźmi, ta energia jest – oznajmiła.

Trzaskowski w połowie października powołał ruch „Wspólna Polska”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej