RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kowalski zapytany, czy poda się do dymisji. „Nie widzę powodów”

Janusz Kowalski mówi o pogłoskach ws. dymisji (fot. PAP/Rafał Guz)
Janusz Kowalski mówi o pogłoskach ws. dymisji (fot. PAP/Rafał Guz)

– Polityka jest grą zespołową. Nie widzę powodów dla których miałbym się podawać do dymisji, tym bardziej, że w sprawie ostatniego szczytu Unii Europejskiej prezentuję konsekwentnie swoje zdanie i ani o milimetr go nie zmieniłem – powiedział w RMF FM wiceminister resortu aktywów państwowych Janusz Kowalski. Wcześniej PAP informowała, że polityk ma stracić stanowisko.

PSL chciałoby zastąpić Solidarną Polskę? „Niczego nie można wykluczyć”

Słowa ostrej krytyki ze strony polityków Solidarnej Polski pod adresem PiS znów wznieciły spekulacje o roszadach w Zjednoczonej Prawicy. PSL i...

zobacz więcej

„Wiceszef MAP Janusz Kowalski wkrótce ma stracić stanowisko – taką decyzję podjął wicepremier, szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin. Ma to związek z ostatnimi wypowiedziami Kowalskiego dotyczącymi negocjacji unijnego budżetu” – poinformowała we wtorek rano Polska Agencja Prasowa.

– Wicepremier Jacek Sasin zdecydował, że Janusz Kowalski straci stanowisko wiceministra. Sasin wkrótce ma złożyć wniosek w tej sprawie – przekazało źródło w PiS. Jak wskazano, zgodnie z umową koalicyjną, następcę Kowalskiego ma zarekomendować Solidarna Polska.

Teraz głos w sprawie zabrał sam Janusz Kowalski. Polityk podkreślił, że „Solidarna Polska jest elementem koalicji rządowej.” Zapytany, czy poda się do dymisji, powiedział: „Polityka jest grą zespołową, nie widzę powodów dla których miałbym się podawać do dymisji tym bardziej, że w sprawie ostatniego szczytu Unii Europejskiej prezentuję konsekwentnie swoje zdanie i ani o milimetr go nie zmieniłem”.

Kowalski: Proszę mnie nie podpuszczać

Janusz Kowalski do odwołania? Jednoznaczna deklaracja Ziobry

Wniosek Janusza Kowalskiego był w pełni uprawniony. Nie bierzemy pod uwagę sytuacji, w której członek Solidarnej Polski, który składa wniosek w...

zobacz więcej

Kowalski przekonywał, że jego opinię ws. niekorzystnych efektów przyjętego konsensusu podzielają m.in. Antonii Macierewicz, Jacek Saryusz-Wolski, wielu publicystów i ekspertów.

– Fakty są takie że niestety rozporządzenie, które będzie warunkować wypłacanie pieniędzy dla Polski jest od wczoraj prawem Unii Europejskiej. Jest to bardzo zła wiadomość – przekonywał.

Prowadzący rozmowę dziennikarz stwierdził, że skoro Kowalski tak mocno różni się z rządem, „przy odrobinie honoru powinien podać się do dymisji”.

– Proszę mnie nie podpuszczać, używa pan retorycznych zwrotów. To są pana opinie. Jest tak, że Solidarna Polska w kwestii ostatniego szczytu UE fundamentalnie różni się z panem premierem i to mówimy – stwierdził.

Poparcie dla PiS przekroczyło granicę. Nowy sondaż

Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje się na pozycji lidera; odrabia straty po unijnym szczycie budżetowym – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster...

zobacz więcej

Wiceminister ocenił, że różnice wewnątrz obozu rządzącego nie są niczym dziwnym. Podkreślił, że rząd koalicyjny tworzony jest przez trzy prawicowe partie. – Gdybyśmy się nie różnili, to bylibyśmy w jednej partii – podkreślił.

Ziobro zabiera głos


Wcześniej głos w sprawie zabrał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. – Wniosek Janusza Kowalskiego był w pełni uprawniony. Nie bierzemy pod uwagę sytuacji, w której członek Solidarnej Polski, który składa wniosek w ramach ciał statutowych, może być z tego powodu karany w ramach funkcjonowania koalicji – powiedział w Polskim Radiu 24 Ziobro.

Przypomnijmy, że to Janusz Kowalski złożył na forum Solidarnej Polski wniosek o wyjście tej frakcji ze Zjednoczonej Prawicy.

źródło:
Zobacz więcej