RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Znam dane moich niedoszłych zabójców”. Nawalny opublikował zdjęcia

Aleksiej Nawalny (fot.  Sergei Bobylev\TASS via Getty Images)
Aleksiej Nawalny (fot. Sergei Bobylev\TASS via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Aleksiej Nawalny oświadczył, że zna dane swoich niedoszłych zabójców. Lider rosyjskiej opozycji opublikował film, w którym opisuje: kto, na czyje polecenie i jak próbował go zamordować. Do takich samych wniosków doszli dziennikarze śledczy: Bellingcat, The Insider, CNN, Der Spigel i Fundacji Walki z Korupcją.

Awans dla rosyjskiego lekarza, który zajmował się Nawalnym

Aleksandr Murachowski, lekarz naczelny szpitala w Omsku, gdzie trafił w sierpniu opozycjonista Aleksiej Nawalny, objął w rządzie obwodu urząd...

zobacz więcej

Aleksiej Nawalny, który po nieudanej próbie zamachu na jego życie przebywa na leczeniu w Niemczech, już na początku filmu oświadczył, że zna dane swoich niedoszłych zabójców i schemat ich działania.

„Wiem kto chciał mnie zabić. Wiem, gdzie oni mieszkają, gdzie pracują, a także znam ich prawdziwe i fałszywe nazwiska. Mam też ich fotografie” – przekonuje rosyjski polityk.

Opozycjonista opublikował zdjęcia w mediach społecznościowych oraz na swojej stronie internetowej. Wśród osób wymienionych przez Nawalnego znaleźli się m.in. Oleg Tajakin, Władimir Panjajew i Aleksiej Aleksandrow.

Nawalny przekonuje, że śledztwo przeprowadzone przez jego współpracowników i kilka niezależnych grup dziennikarskich wskazuje, że za całą operację odpowiedzialny był jeden z wydziałów FSB, który pozostawał w kontakcie z ekspertami zajmującymi się trującymi substancjami.

Według Aleksieja Nawalnego, operacja trwała od grudnia 2016 roku i w tym czasie co najmniej dwa razy próbowano go zgładzić, a raz doszło do zatrucia jego żony.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej