RAPORT

Pogarda

Zamknięte sklepy i szkoły. Holandia wprowadza twardy lockdown

Zamknięte będą m.in. sklepy, instytucje kultury, szkoły (fot. Pierre Crom/Getty Images)
Zamknięte będą m.in. sklepy, instytucje kultury, szkoły (fot. Pierre Crom/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Holandii premier tego kraju Mark Rutte w posłaniu telewizyjnym ze swej siedziby w Hadze w poniedziałek ogłosił drugi ścisły lockdown - na co najmniej pięć tygodni zamknięte zostaną m.in. szkoły, muzea, siłownie.

USA: Pierwsza osoba przyjęła szczepionkę przeciw COVID-19 [WIDEO]

W USA ruszył w poniedziałek proces szczepień przeciw koronawirusowi. W stanie Nowy Jork, w którym epidemia na wiosnę miała szczególnie tragiczny...

zobacz więcej

– Holandia ogłasza na pięć tygodni lockdown – powiedział Rutte ponurym głosem. W trakcie jego wystąpienia słychać było przed siedzibą rządu w Hadze gwizdy protestujących ludzi.
Przed posiedzeniem rządu, na którym omówiono działania, mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa, minister zdrowia Hugo de Jonge ocenił sytuację jako „bardzo poważną". – Widzimy gwałtowny wzrost liczby zakażeń w ostatnich dniach, widzimy, że liczba przyjęć do szpitali ponownie rośnie, presja na sektor opieki zdrowotnej pozostaje wysoka – wskazywał.

Gdy wiadomość o zbliżającym się lockdownie wyciekła przed przemówieniem Ruttego, wiele osób chcących wykorzystać swoją ostatnią szansę na świąteczne zakupy szturmowało centra handlowe w miastach.

Belgia: Zakażenia w domu opieki po wizycie świętego mikołaja

W belgijskim mieście Mol wszczęto dochodzenie po tym, jak wielu mieszkańców i pracowników domu opieki uzyskało pozytywny wynik testu na...

zobacz więcej

Epidemia w Holandii


Od 13 października władze Holandii ogłosiły częściowy lockdown, w ramach którego zalecana jest praca zdalna; zakazano podróży, ograniczając je jedynie do absolutnie niezbędnych, zakazano też publicznych zgromadzeń. Szkoły w Holandii są w dalszym ciągu czynne.

Nadal rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Holandii – w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono prawie 10 tys. nowych przypadków. To największy dobowy wzrost infekcji od października – informował w niedzielę Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM). Liczba zakażeń zdiagnozowanych w Holandii od początku epidemii wzrosła do 623 514 – podaje z kolei amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej