RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Jutro ewakuacja w Lubaniu. Powodem ważący 100 kg niewybuch

Operacja saperów ma się rozpocząć rano (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Operacja saperów ma się rozpocząć rano (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

W związku ze znalezieniem pocisku z czasu II wojny światowej na terenie Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu (woj. dolnośląskie),  we wtorek w godzinach między 6:00 a 9:00 będzie przeprowadzona ewakuacja mieszkańców zagrożonej części miasta. Według informacji otrzymanej na platformę Twoje Info chodzi o 100-kilogramowy niewybuch.

Niebezpieczna sytuacja na przejeździe. Samochód utknął pomiędzy rogatkami

„Na przejeździe kolejowo-drogowym samochód osobowy został uwięziony pomiędzy rogatkami. Tuż przed osobówką przejeżdżał pociąg relacji Częstochowa –...

zobacz więcej

Ewakuacja dotyczy osób przebywających na terenie sąsiadującym z OSS SG ( w tym ogrodów działkowych ) w promieniu do 300 m. Z terenu objętego ewakuacją mieszkańcy miasta muszą usunąć wszystkie pojazdy znajdujące się na wolnym powietrzu. Okna znajdujące się od strony OSS SG należy zabezpieczyć– zakryć np. kocem lub opuścić rolety zewnętrzne – informuje portal lubanski.eu.

Osoby objęte ewakuacją mają możliwość skorzystania z transportu


  Osoby objęte ewakuacją mają możliwość skorzystania z transportu, który będzie dostępny przy ul. Kopernika 1 ( koło Specjalnego Szkolnego Ośrodka Wychowawczego ) oraz przy ul. Esperantystów (parking sklepu Biedronka). Ostatni wyjazd autobusów do strefy bezpiecznej jest przewidziany na godzinę 8:50. Osoby obłożnie chore mogą pozostać w domu (w pomieszczeniach, których okna nie wychodzą na stronę OSS SG) pod warunkiem przebywania pod opieką.

Odkryto nowe korytarze. Najdłuższy system jaskiń w Karpatach [WIDEO]

Słowacja posiada najdłuższy system jaskiń pośród ośmiu krajów, na terenie których znajdują się Karpaty. A okazało się to dzięki odkryciu systemu...

zobacz więcej

Specjalistyczne służby będą neutralizować niewybuch


Osoby potrzebujące pomocy przy ewakuacji oraz osoby wymagające transportu medycznego proszone są o kontakt w dniu jutrzejszym pod numerem telefonu  75 646 44 27.  Będzie on czynny do czasu odwołania ewakuacji.

W godzinach od 9:00 do 16:00 specjalistyczne służby będą neutralizować niewybuch. Przewidywany czas trwania akcji planowany jest do godz.16:00 lub do odwołania – podano.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej