RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Były starosta sierpecki Mariusz T. zatrzymany przez CBA

Mariusz T. (fot. powiat.sierpc.pl)
Mariusz T. (fot. powiat.sierpc.pl)

Funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie osoby, które chciały dać łapówkę urzędnikowi. Jak wynika z informacji portalu tvp.info, jednym z zatrzymanych jest były starosta sierpecki, obecnie radny powiatowy Mariusz T.

Wyprali 85 milionów. CBA zatrzymało dwa „słupy”

Funkcjonariusze CBA zatrzymali dwa „słupy” w ramach śledztwa dotyczącego funkcjonowania mafii paliwowej – dowiedział się portal tvp.info. Z ustaleń...

zobacz więcej

O zatrzymaniu dwóch osób przez agentów z warszawskiej delegatury CBA poinformowano w komunikacie Biura. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Zatrzymani to przedsiębiorca i radny powiatu sierpeckiego, którzy obiecali dać 160 tys. zł urzędnikowi w zamian „za pozytywne rozstrzygnięcie planowanego na początku przyszłego roku przetargu na dostawę urządzeń fotowoltaiki na rzecz powiatu przasnyskiego”.

Mężczyźni zostali zatrzymani przed urzędem w Przasnyszu, bezpośrednio po złożeniu korupcyjnej propozycji. Zostali przewiezieni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty.

Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że zatrzymany radny to Mariusz T., były starosta sierpecki. Z funkcji został odwołany w październiku.

Wniosek o jego odwołanie złożyła we wrześniu grupa 11 radnych; podnosiła zarzuty obejmujące m.in. brak informacji o realizowanych i planowanych inwestycjach oraz przekroczenie uprawnień i niestosowanie przepisów dotyczących zatrudnienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej