RAPORT

Pogarda

Aktor Piotr Machalica nie żyje

Najnowsze

Popularne

Nie żyje znany aktor Piotr Machalica. Kilka dni temu trafił do szpitala. Miał 65 lat.

Nie żyje aktorka Katarzyna Łaniewska

Nie żyje aktorka Katarzyna Łaniewska. Miała 87 lat. Fakt śmierci aktorki potwierdził dyrektor Związku Artystów Scen Polskich Krzysztof Szuster.

zobacz więcej

Informację o śmierci aktora zamieszczono na profilu facebookowym Machalicy. Zmarł dziś w nocy w szpitalu MSWiA w Warszawie.

Tragiczne informacje przekazała też aktorka Krystyna Janda. Aktor trafił do szpitala w weekend, według Jandy był w śpiączce farmakologicznej i pod respiratorem.

„Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów. Żegnamy Go zaskoczeni Jego śmiercią, w środku naszej wspólnej życiowej i teatralnej drogi. W naszych repertuarach zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące spektakle z Piotrem, nie możemy uwierzyć, że ich już nie zagra” – napisała Krystyna Janda.

Piotr Machalica urodził się w Pszczynie. Był aktorem teatralnym i filmowym. Był związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Polonia oraz Och Teatrem. Zagrał w wielu produkcjach filmowych takich jak „Zabij mnie, glino”, „Dzień świra”, „Sztuka kochania”, „Dekalog”.

Wykonywał też piosenki aktorskie. Śpiewał głównie utwory Bułata Okudżawy i Georgesa Brassensa.

W 2005 r. został odznaczony srebrnym medalem „Gloria Artis – Zasłużony Kulturze”.

Po dzielnej walce Piotr Machalica zmarł dziś o 02:30 w szpitalu MSWiA w Warszawie.

Opublikowany przez Piotra Machalicę Niedziela, 13 grudnia 2020


�� Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny...

Opublikowany przez Jandę Jolantą Krystyną Niedziela, 13 grudnia 2020

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej