RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

CBŚP rozbiło gang, w skład którego wchodzili kibole trzech drużyn

Zatrzymanie kibolskiego gangu „ponad podziałami” (fot. CBŚP)
Zatrzymanie kibolskiego gangu „ponad podziałami” (fot. CBŚP)

Funkcjonariusze CBŚP rozbili gang handlarzy narkotyków, w skład którego wchodzili kibole z Krakowa i Rzeszowa. Grupa handlowała głównie amfetaminą, mefedronem i tabletkami ecstasy, które trafiały w dużej części do środowiska pseudokibiców. Podczas obławy na gang kontrterroryści zatrzymali osiem osób, przejęli narkotyki i dwa pistolety.

Krwawa jatka na autostradzie. Kibole niemal odcięli ofierze rękę

Małopolskie „pezety” Prokuratury Krajowej skierowały kolejny akt oskarżenia przeciwko członkom gangu, założonego przez kiboli Cracovii. Dziesięciu...

zobacz więcej

Na trop gangu wpadli policjanci CBŚP z Krakowa, po tym jak w ich ręce wpadło dwóch mężczyzn, którzy przywieźli z Holandii pół kilograma kokainy oraz 0,6 kg 3-CMC (dopalacz będący pochodną mefedronu). Według funkcjonariuszy przechwycone narkotyki warte były ponad 180 tys. zł. Przemytnicy trafili do aresztu.

Analizując ich kontakty, funkcjonariusze odkryli, że zatrzymani byli powiązani z gangiem, w skład którego wchodzili kibole trzech drużyn, m.in. z Krakowa i Rzeszowa. Co ciekawe, za sprawą wspólnych interesów narkotykowych część członków grupy „zapomniała” o tym, że ich wspólnikami są wrogowie ze znienawidzonych klubów.

Ekipa działała co najmniej od 2019 r. na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego. Sprzedawała głównie amfetaminę, mefedron i tabletki ecstasy.

Rasowane narkotyki


Część narkotyków była „podrasowana”. Aby zwiększyć ich wagę czy moc, przestępcy dosypywali np. glukozę czy kofeinę. Stosowali także „zamienniki”, sprzedając dopalacze, będące słabszą pochodną mefedronu jako oryginalny towar.

W znacznej mierze klientami handlarzy byli pseudokibice. W minionym tygodniu „cebsie” z Krakowa, wspierani przez kolegów z Rzeszowa i Opola oraz kontrterrorystów, zatrzymali osiem osób, z czego siedem należało do rozpracowywanej grupy. Podczas przeszukań mieszkań i pomieszczeń członków bandy, znaleziono 1,5 kg amfetaminy, kilkadziesiąt gramów marihuany, a także dwa pistolety i amunicję.

Policjanci przechwycili także tabletkarkę, przy pomocy której przestępcy produkowali ecstasy.

Wpadł herszt bandy


W Prokuraturze Okręgowej w Krakowie siedmiu osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków i dopalaczy. Podczas obławy wpadł także herszt kibolskiej „bandy ponad podziałami”. Wszystkim podejrzanym grozi do 15 lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej