RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Seans nienawiści. Hasła na „Strajku Kobiet”

Wśród demonstrujących pojawiły się nawoływania do przemocy (fot.Youtube/Gazeta Polska VD)
Wśród demonstrujących pojawiły się nawoływania do przemocy (fot.Youtube/Gazeta Polska VD)

Najnowsze

Popularne

Ulicami Warszawy przeszłą dziś kolejna manifestacja zwolenników aborcji. Podobnie jak w trakcie poprzednich tego typu wydarzeń, wśród demonstrujących wszechobecne były wulgarne i antyklerykalne hasła. „Polecieli i Spadli”, „Niech będzie pochwa”, „Jarek czemu nie poleciałeś z bratem?” – to tylko niektóre z tych, które można było dostrzec na transparentach. Materiał opublikowała na Youtube „Gazeta Polska”. Zdjęcia niektórych tablic pojawiły się na Facebooku.

Atak na policjanta i wulgaryzmy. Protest proaborcyjny pod domem wicepremiera

Tłum protestujących z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i Strajku Przedsiębiorców manifestował na warszawskim Żoliborzu, w okolicach domu wicepremiera...

zobacz więcej

Policja informowała dziś, że na trasie protestu doszło do ataku na policjantów. W internecie pojawiły się także inne przykłady konfrontacyjnego wobec funkcjonariuszy nastawienia.

Na nagraniu „Gazety Polskiej” widzimy mężczyznę w stroju jednorożca siedzącego na masce radiowozu. Kiedy z policyjnych głośników słychać wezwania funkcjonariuszy do przestrzegania prawa, mężczyzna pokazuje w tym kierunku środkowy palec. Po chwili z pojazdu wysiada policjant, który spokojnie prosi mężczyznę o odejście. Kiedy to się staje, a funkcjonariusz odchodzi, podbiega do niego inny mężczyzna, krzyczący: „Nie bij kobiet! Nie bij żony!". W pewnym momencie na policjanta zaczynają napierać inni demonstrujący.

Na nagraniu widać jak osaczają oni funkcjonariusza na służbie, m.in. krzycząc do niego przez znajdujący się przy jego uszach megafon. – Przebierańcem jesteś – krzyczy jeden z protestujących. W grupie znajduje się m.in. Sebastian Słowiński z tzw. Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego, który wszedł niedawno w skład Rady Konsultacyjnej Strajku Kobiet.

Policjant porównany do gestapowca i zomowca


Na nagraniu zarejestrowano kilka innych, podobnych sytuacji.

– Jesteś k***a gestapowcem, zomowcem – mówi w pewnym momencie mężczyzna w twarz jednemu z funkcjonariuszy. Kiedy policjant stara się go wylegitymować, otacza go tłum protestujących. – Zostaw go, k***a, zostaw go – słyszymy z megafonu. Jeden z nawołujących do zostawienia mężczyzny cały czas filmuje twarz policjanta. Policjant daje za wygraną i odchodzi. Jak twierdzi „Gazeta Polska", mężczyzna, który zwyzywał policjanta, był w 2015 r. w służbie porządkowej KOD.

Na nagraniach widać też radiowóz obklejony naklejkami z tęczową flagą i hasłem „J***ć PiS”.

Aborcjoniści profanowali kolędy. „Li li li li laj, nie bój się, kochana...” [WIDEO]

Zwolennicy aborcji sprofanowali teksty kolęd podczas manifestacji w Poznaniu. „Gdy nasza siostra aborcję robiła, z wielkim przestrachem leki...

zobacz więcej

Porównania do Hitlera, życzenie śmierci, kpiny z katolicyzmuJeden z internautów zebrał na Facebooku wulgarne i nawołujące do przemocy hasła, które zamieścili na tabliczkach i banerach protestujący. „Jarek czemu nie poleciałeś z bratem?” – czytamy na jednej z tabliczek. Z kolei skrót PiS jeden z uczestników protestu rozwinął jako „Polecieli i Spadli”. Inny przyniósł specjalnie wydrukowany baner ze słowami: „Człowieku! Posadź las bo nam drzew zabraknie żeby ich wszystkich powiesić”.

Na nagraniach widać też demonstrującego, który trzymał tabliczkę ze zdjęciem Jarosława Kaczyńskiego, któremu dorysowano wąsy przypominające te noszone przez Adolfa Hitlera. „Czas na sąd ostateczny” – czytamy w podpisie.

Część haseł wpisywała się wyraźnie w antykatolicki kontekst proaborcyjnych manifestacji. Na innych tablicach widać było wizerunek kobiety z dzieckiem stylizowanych na Maryję z Jezusem. Ta pierwsza była półnaga, oboje mieli na twarzach kominiarki. „Niech będzie pochwa” – czytamy na innej dykcie.

Dostrzec można również wizerunek Che Guevary – komunistycznego bojownika, mającego na sumieniu wielu niewinnych ludzi.

Zwolenniczki aborcji zorganizowały dzisiaj całkowicie niewinną i pokojową manifę - na zdjęciach przepełnione miłością wybrane hasełka.

Opublikowany przez Krzysztofa Siuciaka Niedziela, 13 grudnia 2020

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej