RAPORT

Pogarda

Jabłoński przypomniał Czarzastemu jego historię: „Od pana nie będę odbierał lekcji moralności”

Paweł Jabłoński odpowiedział Włodzimierzowi Czarzastemu (fot. PAP/Łukasz Gągulski; Piotr Nowa)
Paweł Jabłoński odpowiedział Włodzimierzowi Czarzastemu (fot. PAP/Łukasz Gągulski; Piotr Nowa)

Najnowsze

Popularne

– Panie marszałku, od pana, człowieka, który w 1983 roku zapisał się do partii komunistycznej, która dopiero co zamordowała ponad 100 osób podczas stanu wojennego, kilkadziesiąt tysięcy zamknęła w więzieniach i internowała, to od pana lekcji moralności nie będę odbierał – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński (PiS) do wicemarszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego (Lewica), kiedy ten drugi zarzucił rządowi „bicie kobiet”. Słowa padły w TVN 24.

Stan wojenny. „Osoby, które dopuściły się tej zbrodni, nie zostały ukarane”

Twórcy stanu wojennego, aby utrzymać się przy władzy, zgodzili się na niszczenie Polski, wypowiedzieli wojnę społeczeństwu polskiemu, chcieli...

zobacz więcej

Rozmowa dotyczyła konkluzji, które ustalono na szczycie UE w Brukselioraz tego, że część polityków unijnych dąży do zabrania Polsce środków finansowych. W pewnym momencie Jabłońskiemu przerwać próbował Czarzasty.

– Będziecie bili kobiety – powiedział wicemarszałek Sejmu do wiceministra.

Na słowa zareagował Jabłoński.

– Panie marszałku, z całym szacunkiem, od pana, człowieka, który w 1983 roku zapisał się do partii komunistycznej, która dopiero co zamordowała ponad 100 osób podczas stanu wojennego, kilkadziesiąt tysięcy zamknęła w więzieniach i internowała, to od pana lekcji moralności nie będę odbierał – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej