RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Anglia: luzowanie obostrzeń. Służba zdrowia ostrzega przed trzecią falą

„Luzowanie regulacji to więcej zakażeń, więcej problemów służby zdrowia i więcej zgonów, których dałoby się uniknąć” (fot. PAP/EPA/NEIL HALL)
„Luzowanie regulacji to więcej zakażeń, więcej problemów służby zdrowia i więcej zgonów, których dałoby się uniknąć” (fot. PAP/EPA/NEIL HALL)

Szefowie angielskiej służby zdrowia ostrzegają przed trzecią falą epidemii koronawirusa. W przyszłym tygodniu rząd ma podjąć decyzję w sprawie luzowania lub zaostrzania regulacji w poszczególnych regionach Anglii. Co więcej, zbliżają się święta, w czasie których dozwolonych będzie więcej spotkań. Menedżerowie napisali list do premiera Borisa Johnsona z apelem o ostrożność.

Podano, ile osób przyjęło szczepionkę w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii przeciwko koronawirusowi zaszczepiono dotychczas kilkadziesiąt tysięcy osób - poinformował minister zdrowia Matt Hancock....

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Szef NHS providers Chris Hopson nie krył w rozmowie z BBC niepokoju.

– Luzowanie regulacji oznacza więcej przypadków zakażenia, więcej problemów służby zdrowia i więcej zgonów, których dałoby się uniknąć – wyliczał Hopson.

Sytuacja w wielu miejscach Anglii się pogarsza. Przykładem jest Londyn, w którym epidemia przyspiesza, a w części dzielnic liczba przypadków infekcji przekracza średnią krajową.

Zakażeń jest też coraz więcej na przykład w Walii.

Wprawdzie sytuacja na północy Anglii się poprawia, ale nadal jest poważna.

Na dwa dni przed Bożym Narodzeniem mieszkańcy Królestwa, w tym także polscy imigranci, będą mogli ruszyć w drogę i przez pięć dni spotykać się w gronie liczącym maksymalnie trzy gospodarstwa domowe.

Część ekspertów wyraża niepokój, że świąteczne poluzowanie zasad będzie miało taki sam efekt, jak wyprawy w Święto Dziękczynienia w USA. Wstępne dane wskazują, że liczba zakażeń w Stanach wzrosła.

źródło:
Zobacz więcej