RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pięciotygodniowy chłopczyk nie żyje. Pijani rodzice zatrzymani

U matki stwierdzono 1,5 promila, u ojca prawie 3. Oboje zostali zatrzymani do wytrzeźwienia (fot. Shutterstock/PaulSat)
U matki stwierdzono 1,5 promila, u ojca prawie 3. Oboje zostali zatrzymani do wytrzeźwienia (fot. Shutterstock/PaulSat)

W Świdnicy na Dolnym Śląsku w niedzielę nad ranem zmarło pięciotygodniowe niemowlę. Wezwani przez pogotowie policjanci zatrzymali pijanych rodziców. Śledztwo ma wyjaśnić, czy mogli się przyczynić do śmierci dziecka. Przyczyny zgonu chłopczyka ma wyjaśnić sekcja zwłok.

Śmierć 3-miesięcznego niemowlęcia. Matka i konkubent aresztowani

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim aresztował na trzy miesiące mężczyznę, który jest podejrzewany o to, że w nocy z piątku na sobotę...

zobacz więcej

Prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin poinformował, że nad ranem przyjęto zgłoszenie o pięciotygodniowym chłopczyku , który nie oddycha.

– Oprócz służb medycznych na miejscu znaleźli się też policjanci oraz prokurator. Wykonano oględziny miejsca zdarzenia . Potwierdzona została śmierć dziecka. W poniedziałek wykonana zostanie sekcja zwłok , która pozwoli ustalić przyczynę śmierci . Od wyników sekcji uzależniamy też dalsze postępowanie wobec rodziców – powiedział prok. Rusin.

Dodał, że oboje rodzice byli w momencie zdarzenia pijani. U matki dziecka stwierdzono 1,5 promila alkoholu we krwi, a u ojca prawie 3 promile. Zostali zatrzymani do wytrzeźwienia.

Prokurator wyjaśnił, że dochodzenie prowadzone jest w kierunku bezpośredniego narażenia dziecka na utratę życia i nieumyślnego spowodowania jego śmierci .

– W zależności od wyników sekcji zapadnie decyzja, czy rodzice będą przesłuchiwani w charakterze świadków czy podejrzanych – powiedział prokurator.

źródło:

Zobacz więcej