RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Widmo pełnego lockdownu blisko. Sytuacja w Niemczech poważna

Ostatniej doby odnotowano w Niemczech prawie 30 tys. zakażeń (fot. Thomas Lohnes/Getty Images)
Ostatniej doby odnotowano w Niemczech prawie 30 tys. zakażeń (fot. Thomas Lohnes/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W niedzielę Angela Merkel będzie rozmawiać z premierami krajów związkowych o kolejnych restrykcjach w celu powtrzymania pandemii. Jest bardzo prawdopodobne, że zapadnie decyzja o wprowadzeniu w całym kraju pełnego lockdownu. Nie wiadomo, od kiedy miałby on obowiązywać.

Mniejsze restrykcje dla podróżujących do Hiszpanii. Dotyczą też Polaków

Po lekkim wyhamowaniu pandemii hiszpańskie ministerstwo zdrowia zdecydowało przed świętami złagodzić wymogi sanitarne dla podróżujących do...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W Niemczech częściowy lockdown trwa od sześciu tygodni. Mimo to w niektórych regionach bary, restauracje, sklepy i szkoły są jeszcze otwarte.

Według Reutersa niedzielne rozmowy mają dotyczyć tego, czy przed świętami Bożego Narodzenia należy całkowicie zamknąć sklepy.

W sobotę rano berliński Instytut im. Roberta Kocha poinformował, że ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano 28 438 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 496 kolejnych zgonów.

Od początku epidemii Covid-19 w Niemczech wykryto 1 300 516 zakażeń koronawirusem, z których 21 466 zakończyło się śmiercią. Wyzdrowiało około 957 500 osób.

Sytuacja epidemiczna w Niemczech znacząco pogarsza się od 4 grudnia. W środę kanclerz Angela Merkel zaapelowała do obywateli o zmianę zachowania i zrezygnowanie z obchodzenia Świąt w dużym gronie.

Najgorsza sytuacja panuje w graniczącej z Polską Saksonii, gdzie już od poniedziałku obowiązywać będzie pełny lockdown, włącznie z zamknięciem szkół i większości sklepów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej