RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szczepionka na Covid-19 a doping. WADA ma plan

Świat czeka na skuteczną i bezpieczną szczepionkę na Covid-19 (fot. PAP/EPA/ANDREW LICHTENSTEIN / MOUNT SINAI HOSPITAL HANDOUT)
Świat czeka na skuteczną i bezpieczną szczepionkę na Covid-19 (fot. PAP/EPA/ANDREW LICHTENSTEIN / MOUNT SINAI HOSPITAL HANDOUT)

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zapowiedziała, że będzie sprawdzać, czy w składach szczepionek na Covid-19 nie ma substancji poprawiających wydolność organizmu u sportowców. „To bardzo mało prawdopodobne” – oceniono w komunikacie.

USA: Trump podpisał kontrowersyjną ustawę antydopingową

Prezydent USA Donald Trump podpisał kontrowersyjną ustawę, która daje temu krajowi możliwość ścigania zagranicznych sportowców za doping. Do tzw....

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Organizacja kierowana od początku 2020 roku przez Witolda Bańkę podkreśliła, że zdrowie sportowców jest dla niej priorytetem. „WADA zadba o to, aby nie było konfliktu pomiędzy składem szczepionek a przepisami antydopingowymi” – zapowiedziano.

Agencja zapewniła, że będzie monitorować wszystkie szczepionki, jakie pojawią się na rynku.

Problematyczne składniki?


„Za wcześnie jest, aby wydawać ostateczne opinie o ich składach, ale sportowcy mogą być pewni, że WADA będzie monitorować wszystkie dostępne informacje i doradzać im oraz innym członkom środowiska antydopingowego w razie gdyby okazało się, że jakiś składnik był problematyczny” – napisano.

Pomimo tego, że to są nowe szczepionki, nie ma powodu przypuszczać, że będą sprzeczne z regułami antydopingowymi” – zaznaczono.

źródło:

Zobacz więcej