RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Trzynastu bezdomnych z objawami COVID-19. Trafili do szpitala na Stadionie Narodowym

Obecnie w szpitalu na Stadionie Narodowym leczonych jest ok. 50 pacjentów (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)
Obecnie w szpitalu na Stadionie Narodowym leczonych jest ok. 50 pacjentów (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym przyjęto w piątek 13 pacjentów z ośrodka dla bezdomnych „Betlejem” przy ul. Gniewkowskiej w Warszawie. Wszyscy mieli objawy COVID–19.

Szpitale nie chcą słać pacjentów na Narodowy? Dr Zaczyński wyjaśnia

Gdyby szpitale przekazały nam lżejszych pacjentów, zrobiłoby się miejsce dla niezakażonych, zapisanych na operacje planowe. Ale chyba pacjenci...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Chorzy po przyjęciu trafili do wydzielonej części oddziału – przekazała lek. med. Justyna Leszczuk, anestezjolog ze szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Tam zostali poddani badaniom. – Osiem osób otrzymało tlen. Następnie wszyscy będą mieli badania obrazowe płuc i będą leczeni standardowo lekami, jakich używa się przy lekkim i średnim przebiegu COVID–19 – powiedziała.

Jak dodała, obecnie w szpitalu jest leczonych ok. 50 pacjentów.

Transport miejskim autobusem tlenowym


W piątek warszawski ratusz przekazał, że miejski autobus tlenowy przywiózł pierwszych pacjentów do szpitala tymczasowego na Stadionie PGE Narodowy. Podczas transportu chorzy pozostawali pod opieką medyków, którym asystowali pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego i Miejskich Zakładów Autobusowych. Autobus po transporcie został zdezynfekowany.

Do przewozu chorych dostosowano dwa miejskie autobusy o długości 12 m. Pojazdy zostały wyposażone w specjalne stanowiska z tlenem i przegrody ochronne dla kierowców. Do transportowania chorych wyznaczono 20 pracowników MZA. Zostali oni przeszkoleni m.in. w zakresie sposobu zakładania odzieży ochronnej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej