RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lockdown w Niemczech coraz bliżej

Kanclerz Angela Merkel opowiedziała się za wprowadzeniem dalej idących obostrzeń po świętach Bożego Narodzenia (fot. Thomas Lohnes/Getty Images)
Kanclerz Angela Merkel opowiedziała się za wprowadzeniem dalej idących obostrzeń po świętach Bożego Narodzenia (fot. Thomas Lohnes/Getty Images)

W ciągu ostatniej doby liczba nowych zakażeń koronawirusem przekroczyła w Niemczech znów 23,5 tys., zmarło 440 osób. Obecne obostrzenia nie przynoszą zauważalnych skutków, dlatego rząd od kilku dni rozważa wprowadzenie w całym kraju całkowitej blokady. Zaostrzenie obostrzeń miałoby wejść w życie po świętach Bożego Narodzenia.

Niemcy. Ponad 22 tys. nowych zakażonych koronawirusem. Przedłużone obostrzenia

Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha (RKI) poinformował w czwartek o 22 046 nowych przypadkach koronawirusa w Niemczech. Łączna liczba...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Berliński Instytut Roberta Kocha ocenia, że sytuacja pogarsza się od początku grudnia, wraz z ochłodzeniem powietrza. Kanclerz Angela Merkel opowiedziała się za wprowadzeniem dalej idących obostrzeń po świętach Bożego Narodzenia, powołując się tym samym na zalecenia naukowców. – Żyjemy obecnie w sytuacji szczególnej, która wymaga szczególnych środków – przekonywała szefowa rządu.

Według wstępnych założeń od 26 grudnia do 10 stycznia publiczne życie w Niemczech miałoby zostać drastycznie ograniczone. Najbardziej dotknięta pandemią Saksonia wprowadza twardy lockdown już w najbliższy poniedziałek. Wczoraj stan klęski żywiołowej ogłosiła Bawaria.

Angela Merkel przyznała, że zdaje sobie sprawę ze stresu, na jaki wystawione zostały w tym roku liczne rodziny. – Każdy, kto ma dzieci może sobie wyobrazić, co rodziny obecnie przechodzą. Zwiększymy zasiłek rodzinny i wprowadzimy ulgi podatkowe dla rodziców samotnie wychowujących dzieci – obiecywała niemiecka kanclerz.

źródło:
Zobacz więcej