RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent zaangażował się w akcję charytatywną

Prezydent Andrzej Duda (fot. Facebook/Kancelaria Prezydenta RP)
Prezydent Andrzej Duda (fot. Facebook/Kancelaria Prezydenta RP)

Prezydent Andrzej Duda zaangażował się w akcję charytatywną „Milion BOMBEK dla Ingusi”, ratującą życie kilkumiesięcznej Ingi chorej na SMA (rdzeniowy zanik mięśni). „Zachęcam Państwa do pomagania!” – napisał na swoim Facebooku prezydent.

Miliony na terapię rocznej Evy z Odessy. Rodzina chce w Polsce walczyć z SMA

Na terapię genową dla rocznej Evy z Odessy brakuje ok. 8,8 mln zł. Dziewczynka cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice przyjechali z nią do...

zobacz więcej

Milion BOMBEK dla Ingusi


Inga Niedźwiecka to kilkumiesięczna mieszkanka Przęsocina (gmina Police), która zmaga się z SMA (rdzeniowy zanik mięśni).

„W walce z potężnym przeciwnikiem jest tylko jeden ratunek – terapia genowa. Ta kosztuje jednak ponad 9 milionów złotych. Lek powstrzyma postęp choroby i pozwoli Indze zacząć nowy etap” – napisano na stronie www.siepomaga.pl, gdzie zorganizowano zbiórkę na ten cel.

„Pan Redaktor Gracjan Broda zwrócił się do mnie z prośbą o zaangażowanie w akcję »Milion BOMBEK dla Ingusi«. To challenge polegający na zawieszeniu na choince bombki z napisem #bohaterskaInga, nominowaniu 3 osób i przede wszystkim wsparciu zbiórki ratującej życie kilkumiesięcznej Ingi” – napisał na Facebooku prezydent.

Pan Redaktor Gracjan Broda zwróć się do mnie zbą prośby o uruchomienie w akcji „Milion BOMBEK dla Ingusi ”. Do ... Opublikowany przez Andrzeja Dude & nbsp; Środa, 9 Grudnia 2020

Nominował także kolejne trzy osoby – Agnieszkę Radwańską, Lucjusza Nadbereżnego oraz Bogdana Rymanowskiego. „Zachęcam Państwa do pomagania!” – zaapelował prezydent.

źródło:

Zobacz więcej