RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Biden junior objęty śledztwem w związku z podatkami

Hunter Biden jest synem prezydenta-elekta Joe Bidena (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)
Hunter Biden jest synem prezydenta-elekta Joe Bidena (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)

Hunter Biden, syn amerykańskiego prezydenta elekta Joego Bidena, został objęty śledztwem prokuratorskim. Sprawa dotyczy zobowiązań podatkowych.

Kwity na Bidena

Pierwsza debata między Donaldem Trumpem a Joe Bidenem była festiwalem wzajemnych oskarżeń. Prezydent USA nawet nie skupiał się na gafach swojego...

zobacz więcej

Śledztwo wszczęła prokuratura federalna w stanie Delaware, ale nie podaje żadnych szczegółów.

Biden junior oświadczył, że dowiedział się o sprawie we wtorek i traktuje ją „bardzo poważnie”. Podkreślił, że jest przekonany, iż „obiektywna ocena” wykaże, że rozliaczał się z podatków w sposób „zgodny z prawem” oraz „właściwie”.

BBC podaje, że zespół przygotowujący Joe Bidena do objęcia prezydentury wskazał, iż prezydent elekt jest „bardzo dumny ze swojego syna”. W komunikacie zaznaczono, że Hunter „walczył w ostatnich miesiącach z trudnymi wyzwaniami, w tym z okrutnymi atakami osobistymi”. Zapewniono, że dzięki tym doświadczeniom „stał się silniejszy”.

Podczas tegorocznej kampanii prezydenckiej 50-letni Hunter Biden był wielokrotnie krytykowany przez prezydenta Donalda Trumpa i jego współpracowników. Wypominano mu prowadzenie podejrzanych interesów na Ukrainie i w Chinach gdy jego ojciec był wiceprezydentem USA odpowiedzialnym w administracji Baracka Obamy za relacje z tymi krajami.

W grudniu ubiegłego roku Trump został postawiony w stan oskarżenia przez Izbę Reprezentantów, w której Demokraci mają większość, pod zarzutem nadużycia władzy. Prezydent miał stosować naciski na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, by ten dał haki na Bidena.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej