RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Poseł SLD zaatakował Orlen za przejęcie dzienników. „Haniebne stwierdzenia” [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Poseł SLD Andrzej Szejna porównał zakup wydawnictwa Polska Press do działań firm odzieżowych, które szyły mundury wojsk hitlerowskich. – Absolutnie skandaliczne słowa. Próba obrażenia pracowników polskiej nafty z rafinerii należących do Orlenu, stacji paliw w Polsce i za granicą. Orlen ma bowiem stacje również w Czechach, na Litwie i we wschodnich Niemczech. To straszne, paskudne i poseł Szejna powinien przeprosić za tego typu haniebne stwierdzenia. Uczciwych ludzi się tak nie znieważa – powiedział tvp.info poseł PiS Tomasz Rzymkowski.

Internauci bezlitośni dla szefa Nowoczesnej. Duża wpadka ws. Orlenu

Adam Szłapka (przewodniczący Nowoczesnej) na swoich profilach w social media zażądał bojkotowania stacji Orlen. Internauci szybko poinformowali go,...

zobacz więcejAdam Szłapka wzywa do bojkotu Orlenu, Marek Belka krytykuje ten pomysł


Szejna komentował wpis szefa Nowoczesnej Adama Szłapki, który wzywał do bojkotowania stacji Orlen za zakup wydawnictwa Polska Press od niemieckiego koncernu. Od posła Koalicji Obywatelskiej odciął się m.in. eurodeputowany SLD Marek Belka. „Bojkot Orlenu to jak obrażanie się na jedzenie, bo nie podoba nam się serwetka przy talerzu. Wszystkich zainteresowanych zachęcam najpierw do sprawdzenia, z których rafinerii pochodzi paliwo tankowane na innych stacjach w Polsce. Jeść trzeba, serwetkę można odłożyć” – napisał były premier na Twitterze.

Andrzej Szejna z SLD: Firmy produkowały mundury dla wojsk hitlerowskich. Nie chcę, żeby Orlen był jak Hugo Boss


– Premier Marek Belka, w którego rządzie byłem wiceministrem integracji europejskiej, jest człowiekiem mądrym i w wielu sytuacjach się z nim zgadzam, ale w tej sytuacji się nie zgadzam. To nie jest serwetka, tylko w tej sytuacji podaje się zatrute danie – skomentował poseł Szejna. Po chwili poseł SLD zaatakował koncern paliwowy. – Było wiele firm, również firma Hugo Boss, która szyła mundury w czasie II wojny światowej dla wojsk hitlerowskich. Te firmy po jakimś czasie rozliczały się ze swoją wstydliwą przeszłością. Nie chciałbym, żeby polska narodowa firma, jaką jest Orlen, była firmą jak Hugo Boss. Pięknie to brzmi, ale historia jest straszna. Nie chcę, żeby polska firma narodowa służyła politykom PiS-u do dławienia wolności mediów – stwierdził Szejna.

Dobromir Sośnierz z Konfederacji: Nie róbmy ze wszystkiego „argumentum ad Hitlerum”


– Nie róbmy ze wszystkiego „argumentum ad Hitlerum”, bo to bez sensu. Z punktu widzenia konsumenta ta praktyka (przyp. red. zakup Polska Press przez PKN Orlen) jest bez sensu, niecelowa. Państwo nie powinno się mieszkać w gospodarkę, decydować, które firmy mają jakie wykupywać. Politycy powinni się trzymać od tego jak najdalej i wtedy sprawy układają się w sposób najbardziej korzystny dla obywateli – mówił poseł Dobromir Sośnierz z Konfederacji.

Orlen przejmuje wydawnictwo Polska Press. „Jeden z etapów dekoncentracji mediów”

Prezes Grupy Orlen Daniel Obajtek poinformował na Twitterze, że spółka przejmuje wydawnictwo Polska Press. Zyska dzięki temu między innymi dostęp...

zobacz więcejJan Mosiński z PiS: Czy poseł Szłapka będzie tankował paliwo w Niemczech?


Czy poseł Szłapka powinien zachęcać do bojkotu polskich stacji benzynowych? Czyje interesy reprezentuje? – Internauci bezlitośnie wykpili ten chory i antypolski pomysł. Jeżeli poseł Rzeczypospolitej Polskiej wybrany przez jakąś część suwerena bojkotuje polską firmę, to czyje interesy reprezentuje? Ten bojkot to nie jest reprezentowanie interesów polskich. Gdzie będzie tankował swój samochód? W jakie paliwo się zaopatrzy? Pojedzie za granicę i będzie tankował na stacjach niemieckich? Przecież wszystkie stacje w Polsce zaopatrują się w Orlenie, a więc w polskim, silnym podmiocie, który ma między innymi swoją sieć też na terenie Niemiec. Wyjątkowo głupi komentarz i wpis – odpowiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński.

Mirosław Suchoń z Nowoczesnej o pomyśle szefa Nowoczesnej: Raczej nie przystąpię do bojkotu


– Będę bronił decyzji Adama Szłapki, bo reakcje na to przejęcie są takie, jakie być powinny. Silne, mocne, stanowcze, bo to zagraża wolności prasy i tak naprawdę spowoduje, że zasłużone, wieloletnie tytuły staną się partyjnymi „gadzinówkami”. Ja raczej nie będę brał udziału w tym bojkocie, ale murem staję za tymi wszystkimi, którzy chcą w różny sposób wyrazić swój sposób dla tej niegodziwej decyzji. Każdy ma swoje powody. Ja akurat tankuję na tych stacjach, które są cenowo atrakcyjne. Jeżeli się okaże, że akurat na tamtej stacji będzie tania cena benzyny, to po prostu tam stanę i zatankuję – stwierdził poseł Nowoczesnej Mirosław Suchoń.

Norbert Kaczmarczyk z Solidarnej Polski: Widać, że to co polskie im nie pasuje


– Część polityków nie zamierza posłuchać apelu posła Szłapki, bo strzelą sobie w kolano. Jeżeli chodzi o podejście do tematu, to przewodniczący Nowoczesnej pokazał prawdziwe intencje opozycji. Być może inni widząc, że reakcje są nieprzychylne co do jego zdania, próbują ugryźć się w język. Widać jednak, że w tym środowisku to co polskie, to co w polskich rękach, im nie pasuje – skomentował poseł Solidarnej Polski Norbert Kaczmarczyk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej