RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ten smutny tweet był najczęściej udostępniany w mijającym roku

925 tysięcy fanów dołączyło do swojego wpisu cytat ze wspomnianego tweeta na koncie Chadwicka Bosemana (fot. Shutterstock/Twin Design)
925 tysięcy fanów dołączyło do swojego wpisu cytat ze wspomnianego tweeta na koncie Chadwicka Bosemana (fot. Shutterstock/Twin Design)

Ostatnim wpisem na oficjalnym koncie Chadwicka Bosemana na portalu społecznościowym Twitter, był ten informujący o śmierci tego aktora. Zaledwie 43-letni gwiazdor „Czarnej Pantery” zmarł 28 sierpnia na raka jelita grubego. To ten tweet, według stanu na 7 grudnia, był najczęściej podawany dalej roku. Ma też największą liczbą tzw. polubień w całej historii Twittera.

Czego Polacy szukali w internecie w tym roku? Raport Google

Koronawirus, Joe Biden i… pomysł na makaron są wśród najpopularniejszych haseł, które Polacy wyszukiwali w internecie. Google przygotował...

zobacz więcej

„Polubienie” nie jest w tym przypadku najlepszym określeniem, biorąc pod uwagę treść tweeta o śmierci Bosemana. Na serwisie społecznościowym  Twitter wyrażane jest ono poprzez wciśnięcie znaku oznaczającego serduszko. Nie należy jednak traktować takiej reakcji na wpis jako dosłownego polubienia smutnej informacji.

Niezależnie od stosowanej terminologii, tweet o śmierci Bosemana został najczęściej lajkowanym postem w zaledwie 24 godziny. W sumie polubiło go 7,5 mln użytkowników Twittera.

2,1 mln fanów podało go dalej, czyli udostępniło na swoich kontach, a kolejnych 925 tys. użytkowników tego medium społecznościowego dołączyło do swojego wpisu cytat ze wspomnianego tweeta na koncie Chadwicka Bosemana.

Na drugim miejscu najchętniej udostępnianych wpisów w tym roku jest ten odnoszący się do  tragicznego wypadku Kobego Bryanta. Kolejne miejsca zajmują:   wpis Baracka Obamy, w którym wspomina Bryanta, tweet Andy'ego Milonakisa z gratulacjami dla astronautów, którzy wybrali świetny moment na opuszczenie Ziemi (maj 2020), urodzinowy wpis Macualaya Culkina oraz tweet Kamali Harris po ogłoszeniu zwycięstwa Joego Bidena w wyborach prezydenckich.

Pierwsza dziesiątka ludzi, o których tweetowano najczęściej w mijającym roku, prezentuje się następująco: 1. Donald Trump, 2. Joe Biden, 3. George Floyd, 4. Kobe Bryant, 5. Barack Obama, 6. BTS, 7. Narendra Modi, 8. Kanye West, 9. Elon Musk, 10. Kamala Harris.

źródło:

Zobacz więcej