RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czarnek zaprezentował pakiet wolności akademickiej

Przemysław Czarnek (fot. PAP/Mateusz Marek)
Przemysław Czarnek (fot. PAP/Mateusz Marek)

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że warunkiem rozwoju nauki jest pełna wolność akademicka – powiedział szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas prezentowania pakietu wolności akademickiej.

Minister Czarnek ukarany za słowa o LGBT. Mamy jego komentarz

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz poseł PiS Jacek Żalek zostali ukarani przez Komisję Etyki Poselskiej naganą za „obraźliwe słowa...

zobacz więcej

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przedstawił pakiet wolności akademickiej, czyli projekt nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce , która ma zapewnić wolność nauki.

– Rozwój nauki polskiej jest warunkiem sine qua non rozwoju państwa polskiego, jego znakomitej przyszłości. Ten rozwój chcemy wzmacniać, chcemy wspomagać rektor, naukowców , uczelnie – w tym, żeby nauka rozwijała się z pożytkiem dla Rzeczypospolitej, dla narodu polskiego – powiedział Czarnek.

Dodał, że nie ma najmniejszej wątpliwości, że warunkiem rozwoju nauki jest pełna wolność akademicka, wolność nauczania, ja także wolność debaty akademickiej.

– Dlatego proponujemy pakiet wolnościowy, pakiet wolności akademickiej, który wychodzi na przeciw oczekiwaniom niektórych środowisk akademickich – podkreślił.

źródło:
Zobacz więcej