RAPORT

Tusk kontra Tusk

Dwulatek bawił się zapałkami, zapalił ubranie. Nie przeżył

Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas zabawy zapałkami na dwulatku zapaliły się ubrania (fot. Shutterstock/ Olesia Bilkei)
Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas zabawy zapałkami na dwulatku zapaliły się ubrania (fot. Shutterstock/ Olesia Bilkei)

W obwodzie lwowskim na Ukrainie pozbawiony opieki dwulatek zmarł po tym, jak podczas zabawy zapałkami zapaliły się na nim ubrania – poinformowała we wtorek policja. W domu oprócz chłopca była tylko jego czteroletnia siostra i sześcioletni brat.

2-letni chłopiec wpadł do odwiertu. Autopsja: zmarł po 50 minutach

Hiszpańskie służby medyczne opublikowały w poniedziałek wyniki autopsji dwuletniego Julena, który w styczniu wpadł do dziury po odwiercie w...

zobacz więcej

Policja obwodu lwowskiego poinformowała, że zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do niej we wtorek rano. Po przybyciu pod wskazany adres w mieście Żydaczów funkcjonariusze ustalili, że w domu mieszkała matka z trojgiem dzieci.

Dzieci przebywały bez opieki dorosłych, kiedy doszło do tragedii. Matka wyszła do pracy. Około 9:00 rano do domu przyszła ciotka dzieci i to ona wezwała pomoc medyczną i powiadomiła służby.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas zabawy zapałkami na dwulatku zapaliły się ubrania. Stwierdzono, że chłopiec doznał oparzeń i zatruł się produktami spalaniaMimo starań lekarzy, dziecko zmarło. Życiu czterolatki i sześciolatka nie zagraża niebezpieczeństwo.

W sprawie wszczęto postępowanie karne z artykułu dotyczącego niewypełnienia obowiązków opieki nad dzieckiem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej