RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Eksplozje w dwóch polskich sklepach w Holandii [WIDEO]

Policja ustala sprawców (fot. Shutterstock/Dmitry Pistro, zdjęcie ilustracyjne)
Policja ustala sprawców (fot. Shutterstock/Dmitry Pistro, zdjęcie ilustracyjne)

Holandia. Wczesnym rankiem doszło do dwóch eksplozji, w wyniku których zniszczone zostały dwa polskie supermarkety – podają tamtejsze media. Nikt nie odniósł obrażeń. Ewakuowani zostali okoliczni mieszkańcy. Nie wiadomo, czy eksplozje mają ze sobą coś wspólnego.

Wybuch w Czeladzi. Jedna osoba nie żyje

Eksplozja gazu z butli podłączonej do palnika jest uważana za najbardziej prawdopodobną przyczynę czwartkowego wypadku w Czeladzi. W wyniku...

zobacz więcej

Nie jest jasne, czy wybuchy są ze sobą powiązane. Oba sklepy nosiły nazwę Biedronka, ale nie należą do dużej sieci sklepów budżetowych o tej samej nazwie w Polsce – podaje agencja AP.

Wybuch w Aalsmeer miał miejsce ok. godz. 3 nad ranem i spowodował poważne uszkodzenia sklepu i pobliskich budynków, a także spowodował zapalenie się zaparkowanego w pobliżu samochodu.

Policja zaapelowała do osób, które były świadkami eksplozji, by udzieliły wszelkich możliwych informacji. Na miejscu wybuchu pracuje ekipa śledcza. – To cud, że nikt nie został ranny – powiedział burmistrz miasta Gido Oude Kotte.

W miasteczku Heeswijk-Dinther w Brabancji Północnej policja ewakuowała prewencyjnie 20 osób, ponieważ wybuch zniszczył nie tylko znaczną część sklepu, ale naruszył też konstrukcje sąsiednich budynków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej