RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Brudziński o słowach o. Rydzyka: „Wstyd mi”

Joachim Brudziński odniósł się do kontrowersyjnych słów duchownego (fot. Nicolas Liponne/NurPhoto via Getty Images)
Joachim Brudziński odniósł się do kontrowersyjnych słów duchownego (fot. Nicolas Liponne/NurPhoto via Getty Images)

Bp Edward Janiak to „współczesny męczennik mediów” – uważa o. Tadeusz Rydzyk. Hierarcha jest podejrzewany o krycie przestępstw pedofilii. Zapytany o słowa założyciela Radia Maryja wiceszef PiS Joachim Brudziński przyznał: „Wstyd mi, że takie słowa padły podczas Eucharystii na antenie radia, które bardzo cenię”.

Orlen przejmuje wydawnictwo Polska Press. „Jeden z etapów dekoncentracji mediów”

Prezes Grupy Orlen Daniel Obajtek poinformował na Twitterze, że spółka przejmuje wydawnictwo Polska Press. Zyska dzięki temu między innymi dostęp...

zobacz więcej

Prezes Grupy Orlen Daniel Obajtek poinformował na Twitterze, że spółka przejmuje wydawnictwo Polska Press. Wiele osób podkreśla, że jest to ważna informacja, bo setki tygodników oraz dziesiątki dzienników i portali regionalnych wchodziło dotąd w skład niemieckiego koncernu Verlagsgruppe Passau. Teraz zostaną przejęte przez polski kapitał. Część polityków opozycji ocenia jednak, że taka zmiana to „zamach na wolność mediów”.

„Jak czytam te łzawe teksty o »wrogim« przejęciu przez Orlen pluralistycznych niemieckich mediów to mi się »Żona modna« Krasickiego przypomina i jej zachwyt nad cudzoziemczyzną: Wjeżdżamy już we wrota, spojrzała z karety: »A pfe, mospanie! Parkan, czemu nie sztakiety«” – skomentował internetowy spór Joachim Brudziński.

 Zobacz także: Kidawa-Błońska fake newsem w Rzecznika Praw Dziecka

Na wpis europosła PiS odpowiedział jeden z dziennikarzy „Rzeczpospolitej”. Publicysta zapytał polityka, który niejednokrotnie udzielał wywiadów Radiu Maryja, czy słyszał słowa o. Rydzyka ws. bpa Janiaka.

„Wstyd mi, że takie słowa padły podczas Eucharystii na antenie radia, które bardzo cenię” – odpowiedział Brudziński.

Wiceminister Woś ostro o pedofilii. „Zero tolerancji niezależnie od zawodu sprawcy”

„Zero tolerancji niezależnie od zawodu sprawcy” – napisał w sieci wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Polityk Solidarnej Polski przypomniał,...

zobacz więcej

Wiceszef Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że Radio Maryja ceni za „codzienne Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny, za codzienny różaniec i Koronkę do Bożego Miłosierdzia”. „Za możliwość wspólnej modlitwy Liturgią Godzin, za ciekawe audycje dla dzieci i młodzieży” – zaznaczył.

Do słów duchownego z Torunia odniósł się już także m.in.  rzecznik prowincji warszawskiej redemptorystów o. Mariusz Mazurkiewicz. – Potępiamy całkowicie grzech i przestępstwo pedofilii, jak również wszelkie ukrywanie lub zwłokę w wyjaśnianiu tych spraw – stwierdził.

„Smuci fakt, że w słowach o. Rydzyka dotyczących bpa Janiaka całkowicie brakuje perspektywy osób pokrzywdzonych” – czytamy z kolei w oświadczeniu ks. dr Piotra Studnickiego, kierownika biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

źródło:
Zobacz więcej