RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Publiczne radio odmówiło emisji reklamy. Powodem słowo „chrześcijanie”

Stacja France Inter wydała oświadczenie (fot. Shutterstock/radioshoot)
Stacja France Inter wydała oświadczenie (fot. Shutterstock/radioshoot)

Publiczna stacja radiowa France Inter ocenzurowała reklamę stowarzyszenia L'Oeuvre d'Orient – poinformował dziennik „Le Figaro”. Powód? Słowo „chrześcijanie”, jakie zawarto w reklamie działającej od 164 lat organizacji non-profit.

Awantura o karty świąteczne. „Trzaskowski wpisuje się w wojnę światopoglądową”

Informując o akcji „Warszawskie Kolędowanie” stołeczny ratusz pokazał grafikę, na której nie sposób doszukać się jakichkolwiek symboli religijnych....

zobacz więcej

L'Oeuvre d'Orient wspiera chrześcijan na Wschodzie, finansując ich działania społeczne, szkoły, szpitale i przychodnie we wszystkich krajach, w których mieszkają.

„Zakłóca neutralność religijną”


Jak każdy reklamodawca L'Oeuvre d'Orient płaci za reklamy stacji radiowej, która je emituje. Pieniądze pochodzą ze zbiórek funduszy m.in. na Boże Narodzenie oraz podczas Wielkiego Postu – opisuje „Le Figaro”.

W oświadczeniu France Inter tłumaczy, że „wielu słuchaczy” nie życzy sobie słuchać reklam, które zakłócają przestrzeganie neutralności religijnej.

Zobacz także: Francuska Rada Stanu przyznała biskupom rację

Francja: Katolicy domagają się powrotu mszy z udziałem wiernych

W niedzielę m.in.: w Bordeaux i Tuluzie po raz kolejny odbyły się demonstracje katolików domagających się cofnięcia zakazu władz celebracji mszy z...

zobacz więcej

Serwis prasowy Radio France, właściciel rozgłośni France Inter, informuje, że stacja „wrażliwa na zaangażowanie i pragnąca wesprzeć L'Oeuvre d'Orient”, zaproponowała alternatywę, polegającą na mówieniu w materiale zamiast o wschodnich chrześcijanach – o dziele na rzecz Bliskiego Wschodu.

Biskup: To otwarty ateizm


– Taki sposób interpretacji jest niedopuszczalny. Przekształca chwalebny sekularyzm w otwarty ateizm. L'Oeuvre d'Orient nie może zaakceptować tej karykatury sekularyzmu skierowanej do dyskryminowanych mniejszości na Bliskim Wschodzie” – stwierdził bp Pascal Gollnisch, zwracając się do Radia France o zmianę stanowiska.

Hierarcha wystosował też apel do parlamentarzystów o mediacje w tej sprawie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej