RAPORT

Pogarda

„Wzięłabyś kiedykolwiek truciznę?” We Włoszech ruszyła kampania antyaborcyjna

„Ru486 może powodować krwotok, ciąże pozamaciczne, infekcje, sepsę” (fot. Shutterstock/fizkes, zdjęcie ilustracyjne)
„Ru486 może powodować krwotok, ciąże pozamaciczne, infekcje, sepsę” (fot. Shutterstock/fizkes, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Wzięłabyś kiedykolwiek truciznę? – takie hasło widnieje na plakatach antyaborcyjnych, wywieszonych przez włoską organizację „Za Życiem i Rodziną” („Pro Vita e Famiglia”) w wielu miastach we Włoszech. Celem działaczy pro-life jest zwrócenie uwagi na negatywne konsekwencje aborcji farmakologicznej. Organizacja rozpoczęła właśnie krajową kampanię „#postroniekobiet” (#dallapartedelledonne).

Włosi wyprowadzają aborcję poza szpitale. Lekarze nie chcą przeprowadzać zabiegu

Włoszki wkrótce nie będą musiały udawać się do szpitala, aby przeprowadzić aborcję. W Lacjum – centralnym regionie Włoch – wprowadzone zostanie...

zobacz więcej

„Wzięłabyś kiedykolwiek truciznę? Stop pigułce aborcyjnej Ru486, która naraża zdrowie i życie kobiety oraz zabija dziecko w łonie” – tak brzmi tekst wydrukowany na plakatach, które można zobaczyć w Rzymie, Mediolanie i Weronie oraz w wielu winnych włoskich miastach. Billboardy wiszą m.in. na murach budynków oraz na dziesiątkach ciężarówek. Organizacja „Za Życiem i Rodziną” tłumaczy, że plakaty są częścią kampanii „#postroniekobiet”.

„Pigułkę Ru486 można przyjąć do dziewiątego tygodnia i to bez jednodniowej hospitalizacji, zgodnie z decyzją podjętą przez ministra zdrowia Roberto Speranzę wraz z nowymi wytycznymi z sierpnia” – podała w komunikacie organizacja pro-life. Jak oceniono, zgodę na udzielanie kobietom tej pigułki wyrażono „latem tak dyskretnie jak »złodzieje, którzy przychodzą w nocy«”.

Konsekwencje zdrowotne po przyjęciu pigułki aborcyjnej


W komunikacie napisano też: „Wszyscy zaczęli świętować. Ale to jest albo ignorancja, albo owoc bezczelnej manipulacji medialnej. Wiecie, że Ru486 może powodować krwotok, ciąże pozamaciczne, infekcje, sepsę, wyniszczenie systemu odpornościowego, depresję, a także śmierć?”.

Francja: Zgromadzenie Narodowe zgadza się na aborcję do 14. tygodnia ciąży

Wbrew woli rządu większość Zgromadzenia Narodowego, niższej izby francuskiego parlamentu, przegłosowała w czwartek projekt ustawy, która przedłuża...

zobacz więcej

Przewodniczący organizacji pro-life Toni Brandi wskazał, że „przyjęcie pigułki Ru486 jest bardzo bolesne”. „Wiesz kiedy (ból) się zacznie, ale nie wiesz, kiedy się skończy; może upłynąć wiele godzin, także dni zanim zacznie się męka, która wywołuje wydalenie dziecka” – przekonuje Brandi.

Dalej pisze, że „56 proc. kobiet rozpoznaje dziecko niezaprzeczalnie uformowane na własnej ręce albo w WC”. „Tak więc ból jest okropny; jest się zazwyczaj samemu w łazience, z największym kłamstwem. To przez to chcemy rozbudzić świadomość i sumienie osób, aby nie były opowiadane kłamstwa na temat tego farmaceutyku tak szkodliwego dla kobiet” – przekonuje w komunikacie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej