RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Posłanka Lewicy zawiadamia prokuraturę ws. mszy. „Ona żyje nienawiścią do Kościoła”

Pani Scheuring-Wielgus żyje nienawiścią do Kościoła – oznajmił w TVP1 wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, odnosząc się do zawiadomienia do prokuratury, które zapowiedziała posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus ws. nieprzestrzegania rygoru sanitarnego podczas mszy z okazji 29. urodzin Radia Maryja.

„Fundament zachodniej cywilizacji”. List prezydenta na rocznicę Radia Maryja

Radio Maryja „obudziło w milionach rodaków poczucie podmiotowości, bycia suwerenem i gospodarzem we własnym kraju” – napisał prezydent Andrzej Duda...

zobacz więcej

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś był w poniedziałek gościem programu „Kwadrans Polityczny” na antenie TVP1. Podczas wywiadu wiceszef resortu został zapytany m.in. o zawiadomienie do prokuratury ws. nieprzestrzegania rygoru sanitarnego podczas mszy z okazji 29. urodzin Radia Maryja, które zapowiedziała na swoim profilu społecznościowym posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus.

– Byłem na miejscu. Organizatorzy bardzo pilnowali, żeby była jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. To jest dość duża świątynia. Były wyłożone karteczki, gdzie można było usiąść i organizatorzy starali się te 1,5 metra zachować – powiedział Woś.

W jego ocenie podczas mszy nie doszło do naruszenia. – Oczywiście robią wrażenie obrazki, kiedy mamy wielu biskupów i wielu księży, którzy byli bez maseczek. Ale zgodnie z przepisami sprawujący kult tych maseczek nie noszą – mówił.

– W tym względzie nie doszło do naruszenia prawa, ale oczywiście każdy w Polsce ma prawo zgłaszać swoje wątpliwości, ma prawo zawiadamiać, jeżeli słusznie zawiadamia odpowiednie organy i będzie to badane. Chociaż w tym przypadku nie sądzę, żeby była taka potrzeba, bo widziałem na miejscu, że rzeczywiście organizatorzy bardzo starali się, żeby wszystkich restrykcji dochować – podkreślił.

Toruń: Znicze demonstrantów trafiły „we właściwsze miejsce”

Niedzielny protest związany z czwartkowym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisów o dopuszczalności aborcji dotarł także przed siedzibę...

zobacz więcej

Woś o Scheuring-Wielgus: wstyd, że to poseł


Ocenił także, że zawiadomienie posłanki Joanny Scheuring-Wielgus jest „ewidentną polityką”. – Pani Scheuring-Wielgus żyje nienawiścią do Kościoła. To jest jej lejtmotyw działania politycznego – wskazał wiceszef resortu sprawiedliwości.

– Przecież niedawno ta osoba – wstyd, że to poseł na Sejm RP – weszła do kościoła i zakłóciła mszę; razem z mężem stali z transparentami wprost, zakłócając innym wiernym. Jest to niegodne zachowanie posła – ocenił Woś.

– Jestem przekonany, że troski tam jest niewiele, bo gdyby była troska,o pani Scheuring-Wielgus składałaby zawiadomienia w innych przypadkach, kiedy razem z innymi w gigantycznych zgromadzeniach chodziła jeszcze niedawno po ulicy. Tam żadnego zawiadomienia nie odnotowałem. Czyli to pokazuje, że jest to czysta hipokryzja, nienawiść do Kościoła. To jest nienawiść do osób wierzących, do tych, którzy chcą w Polsce troszczyć się o konserwatywne wartości – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej