SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Wku***ona.TV – ruszyła pełna wulgaryzmów telewizja organizacji „Strajk Kobiet”

Logo telewizji organizacji „Strajk Kobiet” (fot. YouTube/Pop Up Radio Krakow)
Logo telewizji organizacji „Strajk Kobiet” (fot. YouTube/Pop Up Radio Krakow)

Dyskusje i performance’y artystek, klubowa muzyka krakowskich didżejek, a wszystko okraszone takimi hasłami jak: „Wolność, równość i aborcja na życzenie”. W weekend ruszyła telewizja organizacji „Strajk Kobiet” z Krakowa. Wku***ona.TV – bo tak nazwano kanał – nadaje w kanałach społecznościowych organizacji związanych z proaborcyjnymi protestami.

Strajk proaborcyjny. Lempart zaskoczyło pytanie od świadka protestów

We wtorek protesty proaborcyjne pod hasłem Strajku Kobiet zorganizowano we Lwówku Śląskim. Na miejscu pojawiła się liderka manifestacji Marta...

zobacz więcej

Nowy projekt promuje w mediach m.in. „Gazeta Wyborcza”, informując, że „Strajk Kobiet” startuje z nową formułą walki o prawa kobiet – „nie na ulicach, ale w sieci”.

W sobotę od godz. 11 na antenie Wku***ona.TV pojawiały się panele dyskusyjne oraz występy kobiet związanych z protestami. W ten sposób

„Wolność, równość, aborcja na życzenie”


Organizatorki projektu nie kryją, że wulgarny język znany z ulicznych manifestacji zamierzają przenieść do nowego internetowego medium – co widać już choćby po samej nazwie telewizji.

Zobacz także: Lempart zebrała już milion złotych „Nie będę się wstydzić brzydkich, waszym zdaniem, słów na cztery litery” – słyszymy też w klipie „DJ Wenera – ft. głęboki cockdown”. Wulgaryzmy obecne są także w innych klipach emitowanych przez Wku***ona.TV.

Kanał emitowany jest na facebookowych kontach krakowskiego Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, Pop Up Radia oraz organizacji LGBTQ Queerowy Maj.

źródło:
Zobacz więcej