RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Merkel spodziewa się opóźnień w dostawach szczepionki

Angela Merkel o szczepionkach (fot. PAP/EPA/CHRISTIAN MARQUARDT / POOL)

Minionej doby wykryto w Niemczech ponad 23 tysiące nowych zakażeń koronawirusem. Dziś kanclerz Angela Merkel zapewniła, że obostrzenia zaczynają powoli przynosić oczekiwane skutki, choć - jak mówiła - na szczepionkę trzeba będzie jednak poczekać dłużej niż się spodziewano.

Niemcy. Ponad 22 tys. nowych zakażonych koronawirusem. Przedłużone obostrzenia

Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha (RKI) poinformował w czwartek o 22 046 nowych przypadkach koronawirusa w Niemczech. Łączna liczba...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W swoim cotygodniowym podcaście szefowa rządu przekonywała internautów, że doczekają się w końcu schyłkowego etapu pandemii koronawirusa. – Po wielu miesiącach niepewności pojawiło się wreszcie światło w tunelu – powiedziała Angela Merkel.

Jednocześnie przyznała, że producenci szczepionki na COVID-19, koncerny BioNTech i Pfizer, zmagają się z problemami logistycznymi. W związku z tym może dojść do opóźnień w dostawach nowego preparatu.

Pokonamy tego wirusa, choć musimy być realistyczni i nastawić się na to, że zajmie nam to więcej niż kilka miesięcy – zastrzegła Angela Merkel. Dodała, że pierwsze ampułki ze szczepionką mogą się pojawić na przełomie roku, choć na początku tylko w niewielkich liczbach.

Mimo kłopotów z wydajnością łańcucha logistycznego Niemcy są już przygotowane na szczepienie. Pierwsze dostawy trafią do około 60 ośrodków dystrybucji, rozlokowanych w całym kraju. Następnie zostaną rozesłane do centrów szczepień, utworzonych przez rządy landów.

źródło:
Zobacz więcej