RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pomoc dla rodaków w Armenii wciąż trwa

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia będę dla wielu Polaków w tamtym rejonie najcięższe od wielu lat (fot. Facebook/Marta Kubiak - Poseł na Sejm RP)

Posłanka Marta Kubiak, członek Komisji ds. Łączności z Polakami za Granicą przygotowała paczki, które dotrą przed świętami Bożego Narodzenia do Armenii. Dostaną je najbardziej potrzebujący Polacy, mieszkający w tym kraju. 

„Gwiazdka z piłką”. Polacy Polakom na Kresach [WIDEO]

Wychowanie przez sport młodego pokolenia może służyć umocnieniu patriotycznych wartości. Zarząd Fundacji Rodzice dla Futbolu w Muzeum Sportu i...

zobacz więcej

– Od początku konfliktu z zaniepokojeniem przyglądałam się sytuacji cywilów w rejonie walk. Późna jesień, temperatury poniżej zera stopni tylko pogorszyły sytuacje cywili w tym kraju – powiedziała w rozmowie z nami Marta Kubiak, Przewodnicząca Zespołu Parlamentarnego ds. Armenii.

Najważniejsza jest solidarność z rodakami


Jako członek Komisji Łączności z Polakami za Granicą w Sejmie RP już wcześniej przekazała swoje poselskiego uposażenie na pomoc cywilom w trudnej sytuacji.

– Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą dla wielu Polaków w tamtym rejonie najcięższe od wielu lat. Brak możliwości powrotu do własnych domów, walki, niszczenie zabytków kultury Chrześcijańskiej przez jedną ze stron konfliktu na pewno nie polepszy sytuacji Obywateli Polski żyjących tam. Dlatego także przed świętami postanowiłam przekazać członkom Związku Polaków w Armenii „Polonia” ponad tonę produktów najpilniej potrzebnych – podkreśliła wielkopolska posłanka Marta Kubiak.

Konflikt o Górski Karabach


 W konflikcie o Górski Karabach zginęło 2783 azerskich żołnierzy - poinformowało w miniony czwartek ministerstwo obrony Azerbejdżanu. Armenia nie przekazała jeszcze ostatecznej liczby ofiar po swojej stronie. 14 listopada ministerstwo zdrowia tego kraju poinformowało o 2317 zabitych. 

źródło:
Zobacz więcej