RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dęblin. Zobacz zdjęcia z 124. promocji oficerskiej [GALERIA]

Po raz pierwszy uroczystość była transmitowano „na żywo” (fot. Marta Serafin)

Podczas uroczystości, która odbyła się w sobotę na terenie Lotniczej Akademii Wojskowej  w Dęblinie, na pierwszy stopień oficerski promowanych zostało 121 słuchaczy. 63 z nich ukończyło 5-letnie magisterskie LAW, 2 – Wojskową Akademię Techniczną, 42 – kurs oficerski dla podoficerów w Szkole Orląt, zaś 14 – kurs w Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią uroczystość odbyła się bez udziału rodzin i gości absolwentów. 

Myśliwiec F-35 wylądował w Dęblinie

Osiąga prędkość ponad 2 tys. km na godzinę, a dzięki swojej budowie jest praktycznie niewykrywalny dla radarów. Jego długość to ponad 15 m, a...

zobacz więcej

Zgodnie z tradycją jako pierwszy patent oficerski odebrał prymus Szkoły Orląt  – sierż. pchor. Michał Uliczka, który zakończył studia z oceną 4,75.

W przeddzień promocji odbyła się  uroczystość wręczenia patentów oficerskich, dyplomów oraz świadectw. Patenty oficerskie w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy – zwierzchnika Sił Zbrojnych RP - bohaterom uroczystości wręczyli: Rektor-Komendant LAW, gen. bryg. pil. dr inż. Krzysztof Cur oraz   Rektor-Komendant AMW kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht.

Transmisja „na żywo”


Po raz pierwszy uroczystość była transmitowano „na żywo” w wersji dla niesłyszących (z napisami) na kanałach Facebook i You Tube.

źródło:
Zobacz więcej