RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Włącz się w akcję „Szlachetna Paczka”. Para prezydencka apeluje o solidarność

Para prezydencka zachęca do włączenia się w akcję „Szlachetna Paczka”. Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą, zaapelowali o wsparcie akcji w krótkim spocie zamieszczonym w internecie.

„Książka przez telefon” dla seniorów, by czuli się mniej samotni

“Książka przez telefon" - to inicjatywa księgarni z Triestu na północy Włoch, w ramach której wolontariusze czytają samotnym starszym osobom....

zobacz więcej

Para prezydencka zwraca uwagę na to, że w czasach pandemii Święta Bożego Narodzenia mogą być dla wielu rodzin trudniejsze niż zwykle.

„Wielu rodzinom, które już wcześniej zmagały się z problemami, mimo własnych wysiłków teraz może być jeszcze trudniej. Szczególnie dotyczy to osób samotnych, chorych, niepełnosprawnych, seniorów i rodzin wielodzietnych” – mówi Andrzej Duda w nagraniu zamieszczonym na jego profilu na Facebooku.

„Dlatego apelujemy do Państwa, i gorąco zachęcamy, o wzajemną solidarność. Zwłaszcza w czasie, gdy wszyscy oczekujemy życzliwości i empatii” – dodaje Agata Kornhauser-Duda.

Opublikowany przez Andrzeja Dudę Piątek, 4 grudnia 2020
W tym roku „Szlachetna Paczka” organizowana jest po raz dwudziesty. Co roku pomoc dla potrzebujących przygotowują także znani aktorzy, muzycy, sportowcy, i politycy. Pomoc dotrze do potrzebujących w połowie grudnia. „Szlachetna Paczka” to jeden z największych programów społecznych w Polsce. W zeszłym roku łączna wartość pomocy materialnej przekroczyła 45 milionów złotych.

Więcej informacji o akcji i szczegóły o tym, jak pomóc, można znaleźć na stronie internetowej szlachetnapaczka.pl.

źródło:
Zobacz więcej