RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Śmierć polskiego kierowcy w Niemczech. „Znaleziony w kabinie z poderżniętym gardłem”

Śledztwo prowadzi także policja w niemieckim Magdeburgu (fot. Shutterstock/Filmbildfabrik)
Śledztwo prowadzi także policja w niemieckim Magdeburgu (fot. Shutterstock/Filmbildfabrik)

W Niemczech, w okolicy Magdeburga znaleziono zwłoki polskiego kierowcy tira. Pochodzący z Lubelszczyzny mężczyzna – według relacji na polonijnych grupach – miał poderżnięte gardło. Śledztwo rozpoczęła Prokuratura Okręgowa w Lublinie. – Przyczyny śmierci ma wyjaśnić sekcja zwłok – mówi portalowi tvp.info rzeczniczka prokuratury prok. Agnieszka Kępka. Jak dodaje, ciało trafiło już do Polski.

Tajemnicza śmierć Polaka w Niemczech. Wykrwawił się

45-letni Polak zginął w niemieckim Emmerich. Przyczyną śmierci był cios w nogę, który spowodował wykrwawienie. Mimo że do tragedii doszło kilka dni...

zobacz więcej

Informacja o śmierci Polaka początkowo pojawiła się w internecie, gdzie rodzina pana Grzegorza – bo tak miał na imię kierowca tira – apelowała o pomoc.

Makabryczna śmierć Polaka


„W Niemczech został zamordowany mojej kuzynki syn, kierowca tira. Został znaleziony w kabinie samochodu z poderżniętym gardłem. W czwartek był z nim ostatni kontakt, miał jechać do Polski” – cytuje wpis krewnej dziennikwschodni.pl.

Pan Grzegorz – opisuje lokalny portal – pracował dla niemieckiego przewoźnika. Pochodził z Łukowa (woj. lubelskie). Jego ciało znaleziono w pojeździe na terenie stacji benzynowej w miejscowości Hohe Börde w Saksonii.

Zaplanowana sekcja zwłok


W rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie prok. Agnieszka Kępka informuje, że rodzina mężczyzny złożyła zawiadomienie w tej sprawie w ubiegłym tygodniu.

Ciało bohaterskiego Polaka z Holandii już w kraju. Ogromna suma na koncie zbiórki

340 tys. euro, czyli niemal 1,5 mln złotych zebrano już dla żony i dzieci Polaka, który zginął w Holandii. Mężczyzna zmarł ratując trójkę...

zobacz więcej

– Zostało wszczęte śledztwo dot. artykułu 155 Kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci – mówi nam prok. Kępka. Jak dodaje, jest to wstępna kwalifikacja. Nowe światło na śledztwo ma rzucić sekcja zwłok zaplanowana na poniedziałek, 7 grudnia.

Pomoc Ambasady RP w Berlinie


W sprawę zaangażował się także Wydział Konsularny Ambasady RP w Berlinie.

– Nasza placówka była oczywiście również w kontakcie z rodziną zmarłego, której przekazano wszystkie informacje i udzielono niezbędnej pomocy konsularnej – mówi Dariusz Pawłoś, rzecznik ambasady RP w Berlinie, cytowany przez dziennikwschodni.pl.

źródło:
Zobacz więcej