RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Autobus spadł z wiaduktu. Nie żyje co najmniej 14 osób [WIDEO]

Autobus wyłamał barierki na wiadukcie i spadł do wąwozu (fot. źródło: Twitter)

W wyniku wypadku autobusu, który spadł z 15-metrowej wysokości wiaduktu, zginęło co najmniej 14 osób. Wydarzenie miało miejsce w piątek w pobliżu miejscowości Joao Monlevade w Brazylii – poinformowały miejscowe służby ratownicze.

Wypadek szkolnego autobusu. Uczniowie wypadli z foteli [WIDEO]

Ośmiu uczniów zostało rannych w wyniku wypadku szkolnego autobusu w Ohio w hrabstwie Perry County w północno-wschodniej części Stanów...

zobacz więcej

– Jedenaście osób zginęło na miejscu, a trzy inne zmarły z powodu odniesionych ran przed przybyciem do szpitala, więc mamy w sumie 14 zabitych i 26 rannych – wyjaśnił Pedro Aihara, rzecznik miejscowej straży pożarnej. Sprecyzował, że autobus wiózł 40 pasażerów, a wypadek miał miejsce na wiadukcie „Ponte Torta”.

Według zeznań świadków, autobus nagle utracił prędkość podczas podjazdu, po czym zaczął staczać się do tyłu, wyłamał barierki i spadł do wąwozu.

To drugi w ostatnich dniach tragiczny wypadek autobusu w Brazylii. Pod koniec zeszłego miesiąca 41 osób zginęło w zderzeniu ciężarówki z autobusem w południowo-wschodniej Brazylii. Ofiary to pracownicy fabryki włókienniczej.

źródło:

Zobacz więcej