RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Biden przyjmie szczepionkę publicznie. Wyjaśnił dlaczego

Joe Biden o maseczkach i szczepionkach (fot. Mark Makela/Getty Images)

Joe Biden powiedział w rozmowie ze stacją CNN, że poprosi Amerykanów, aby nosili maseczki przez pierwsze 100 dni jego prezydentury. Powiedział także, że gdy Anthony Fauci – główny epidemiolog USA – powie, że bezpieczna szczepionka jest dostępna, to przyjmie ją publicznie, aby pokazać, że ma do niej zaufanie.

Koronawirus. Biden ostro o Chinach

Prezydent elekt USA Joe Biden wezwał Chiny do postępowania zgodnie z „międzynarodowymi normami”. Jednocześnie powtórzył, iż nie zamierza od razu po...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Tylko 100 dni, a nie na zawsze. (…) Myślę, że zobaczymy znaczną redukcję – powiedział Biden. Wcześniej prezydent elekt stwierdził, że noszenie maseczek to „patriotyczny obowiązek” i nie powinno się tego upolityczniać.

Przyznał, że będzie potrzebował pomocy ze strony władz stanowych i lokalnych, ponieważ prezydent nie ma pełnych uprawnień w egzekwowaniu obowiązku noszenia maseczek.

Powiedział także, że gdy Anthony Fauci – główny epidemiolog USA – powie, że jest dostępna bezpieczna szczepionka, to przyjmie ją publicznie, aby pokazać, że ma do niej zaufanie.

źródło:
Zobacz więcej