RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Tu wszystko ma podłoże polityczne”. Lekarz o krytyce Szpitala Narodowego

– Opozycja robi wszystko, żeby zdezawuować ten szpital – mówi dr Nasiłowski (fot. PAP/Leszek Szymański)

– Sprawa jest oczywista. Szpital został stworzony przez rząd i rząd pokazywał, że jest to jego twór i dlatego opozycja robi wszystko, żeby zdezawuować ten szpital i tu wszystko ma podłoże polityczne. Niestety, walka, która trwa od wielu lat, się nie kończy, a my jesteśmy tylko ofiarą tej walki – powiedział w telewizji wPolsce.pl dr Jacek Nasiłowski, pulmonolog, lekarz szpitala tymczasowego na Stadionie PGE Narodowy.

Szef szpitala na Narodowym: Media kłamią, jestem rozżalony

Szef szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym Artur Zaczyński powiedział, że jest rozżalony, bo – według niego – media mówią nieprawdę o...

zobacz więcej

Pulmunolog odniósł się do nieprawdziwych informacji o kosztach leczenia i utrzymania placówki, które pojawiły się w toku interwencji poselskiej. Użyty dokument był w istocie modelem finansowym, ukazującym koszty szpitala przy maksymalnym możliwym obłożeniu pacjentami. W wystosowanym ostatnio piśmie do prezesa NIK Mariana Banasia posłowie KO Dariusz Joński i Michał Szczerba zwrócili się o zbadanie wyceny Szpitala Narodowego.

Jak mówił dr Nasiłowski, takie sytuacje realnie szkodzą, demotywując zespół medyczny.

– W dwóch innych szpitalach proponowano mi stawkę godzinową o 25 proc. wyższą niż tutaj w Warszawie. Ale byłem już tu zaangażowany, a pieniądze nie są w tym wszystkim najważniejsze i myślę, że tak też do tego podchodzi większość lekarzy – mówi.

Zarzuty o drenowanie kadry


Dr Nasiłowski został zapytany, czy szpital drenuje kadrę z warszawskich szpitali.

– To ja poproszę, żeby ten szpital „zdrenowany” powiedział, ile kadry zostało zdrenowanej, itd. Oczywiście, to jest nieprawda. Tutaj są lekarze z całej Polski. To nie jest tak, że z jednego szpitala przyjechało tu pół personelu i ten szpital nie funkcjonuje. Nikt nie jest w stanie podać przykładu takiego zdrenowanego szpitala, tylko rzuca się właśnie takie kalumnie (…) Sprawa jest oczywista. Szpital został stworzony przez rząd i rząd pokazywał, że jest to jego twór i dlatego opozycja robi wszystko, żeby zdezawuować ten szpital i tu wszystko ma podłoże polityczne. Niestety, walka, która trwa od wielu lat, się nie kończy, a my jesteśmy tylko ofiarą tej walki. Na szczęście nie mam czasu tego za bardzo śledzić – powiedział pulmunolog.

źródło:
Zobacz więcej