RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Cios w mafię paliwową. Zatrzymano kolejną osobę

Mężczyzna został zatrzymany w Gdańsku (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Zatrzymano kolejną osobę w związku z postępowaniem prowadzonym przez CBA i Prokuraturę Regionalną w Białymstoku w sprawie mafii paliwowej. To suwalski przedsiębiorca Dariusz M., który w przestępczym procederze miał pełnić m.in. funkcję prezesa zarządu i wspólnika spółki zajmującej się odprawami transportów paliwa.

Mafia paliwowa i grube miliony. CBA zatrzymało trzy osoby

Funkcjonariusze CBA zatrzymali trzy osoby w sprawie dotyczącej prania pieniędzy pochodzących z przestępstw. Śledztwo ma związek z funkcjonowaniem...

zobacz więcej

Dariusz M. miał być także nieeformalnym wspólnikiem kolejnej spółki zajmującej się obrotem paliwem w latach 2013-2015. Został zatrzymany w Gdańsku.

Jak czytamy w komunikacie CBA, „zatrzymany mężczyzna w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posłużenia się nierzetelnymi fakturami na kwotę około 1,3 mld złotych oraz narażenia na uszczuplenie i uszczuplenia należności Skarbu Państwa na kwotę około 300 mln złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku VAT”.

W toku śledztw ustalono, że M. współpracował ściśle z założycielem i kierującym grupą przestępczą, który ukrywa się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i jest poszukiwany międzynarodowym listem gończym.

Decyzją sądu M. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Będzie mógł opuścić areszt po wpłacie 3 mln poręczenia majątkowego.

CBA podkreśla, że sprawa tzw. mafii paliwowej ma charakter rozwojowy. Dotychczas zarzuty usłyszało 110 osób, a 13 tymczasowo aresztowano. Zabezpieczony majątek podejrzanych wynosi blisko 13 mln zł.

źródło:
Zobacz więcej