RAPORT

Pogarda

Z kim zagramy przed Euro? „Rywale dogadani na 98 procent”

Przyszły rok będzie czasem wielkich wyzwań dla reprezentacji Polski (fot. Laurens Lindhout/Soccrates/Getty Images)
Przyszły rok będzie czasem wielkich wyzwań dla reprezentacji Polski (fot. Laurens Lindhout/Soccrates/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Islandia i Rosja to potencjalni rywale Polaków w sparingach tuż przed startem mistrzostw Europy. Taką informację przekazał w Radiu Dla Ciebie Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

Taki był ten rok. To zapamiętamy z meczów reprezentacji Polski

Trzecie miejsce w grupie Ligi Narodów. Wyraźna przegrana, choć nieznaczna, jeśli chodzi o rozmiary porażki z czołowymi drużynami Starego...

zobacz więcej

Wiemy już, że 2021 rok będzie niezwykle obfity w reprezentacyjne granie. W czerwcu odbędą się przełożone mistrzostwa Europy, natomiast w marcu, wrześniu, październiku i listopadzie rozegrane zostaną eliminacje mundialu w Katarze.

Pomiędzy 22 a 31 marca odbędą się przynajmniej dwa spotkania eliminacji mundialu. Z kim zagrają Polacy? To okaże się podczas poniedziałkowego losowania grup. W zależności od ustalonego terminarza na wiosenną grę o punkty zostaną zarezerwowane dwa lub trzy terminy.

Ewentualne „okienko” drużyna Jerzego Brzęczka wykorzysta na rozegranie gry kontrolnej. Z kim? Tego jeszcze nie wiemy.

Mniej niewiadomych przynosi dobór sparingpartnerów chwilę przed rozpoczynającym się 11 czerwca Euro.

– Będziemy mieć dwa mecze towarzyskie przed mistrzostwami Europy. Planujemy je na początku czerwca. Jesteśmy dogadani na 98 procent z Islandią i Rosją – zdradził Sawicki.

Plany może jeszcze zmienić poniedziałkowe losowanie eliminacji mistrzostw świata w Katarze. Będąca w drugim koszyku Polska na pewno zmierzy się z jedną z drużyn z rozstawionych niżej. A w tej grupie są Rosja, Islandia i jeszcze osiem innych zespołów.

Jeśli okaże się, że Biało-Czerwoni w eliminacjach trafią na któregoś z potencjalnych sparingpartnerów, wówczas towarzyski mecz zostanie odwołany.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej