RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Targi Kielce. Zakończono budowę szpitala tymczasowego

W placówce dostępnych będzie 150 miejsce dla pacjentów w tym 50 respiratorowych (fot. PAP/Piotr Polak)
W placówce dostępnych będzie 150 miejsce dla pacjentów w tym 50 respiratorowych (fot. PAP/Piotr Polak)

Najnowsze

Popularne

Zakończyła się budowa szpitala tymczasowego na terenach wystawienniczych Targów Kielce. W placówce dostępnych będzie 150 miejsce dla pacjentów w tym 50 respiratorowych. Szpital zostanie udostępniony, jeśli w regionie dojdzie do gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem.

Premier: Cieszę się, że łóżka w szpitalach rezerwowych nie są zajęte

– Bardzo się cieszę, że łóżka w szpitalach rezerwowych nie są zajęte - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Jak zaznaczył, te szpitale to...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

– Teren wystawienniczy Targów Kielce w bardzo szybki sposób przekształciliśmy w szpital. To nie jest pozór szpitala. Wspólna synergiczna praca doprowadziła do tego, że mamy owoc działania w trosce o bezpieczeństwo obywateli – mówił podczas piątkowej konferencji prasowej na terenie Targów Kielce wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Dziękował przy tym prezydentowi Kielc, prezesowi Targów Kielce i zarządowi województwa za współpracę przy budowie szpitala. Dodał, że w pierwszym etapie w szpitalu tymczasowym przygotowano 150 łóżek, ale w razie konieczności będzie tam można leczyć nawet 900 pacjentów.

Na potrzeby szpitala zaadaptowano trzy hale targowe. W lecznicy wydzielono boksy, zamontowano śluzy, zbudowano sanitariaty i wstawiono część sprzętu. Podłączona została instalacja elektryczna skroplonego tlenu i instalacja ciśnieniowa sprężonego powietrza. Budowa kosztowała około 10 mln zł.

Brak miejsc w niektórych szpitalach w USA. Los Angeles wprowadza restrykcje

Liczba chorych z COVID-19 w amerykańskich szpitalach wzrosła w piątek do 90 tysięcy, po niemal podwojeniu w minionym miesiącu. Niektóre szpitale...

zobacz więcej

„W każdej chwili jesteśmy w stanie przyjąć pacjentów”


– Jest tutaj 150 łóżek w tym 50 respiratorów. Większość wyposażenie jest już zamontowana. Stanowiska są przygotowane, w każdej chwili jesteśmy w stanie przyjąć pacjentów – dodał dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Bartosz Stemplewski, który koordynował prace przy budowie placówki w Targach Kielce.

Do pracy w szpitalu zgłosiło się około 700 osób. Obsługę ma stanowić od 30 do 50 lekarzy, około 200 pielęgniarek i 50 osób personelu pomocniczego.

Minionej doby w regionie potwierdzono kolejne 252 zakażenia koronawirusem. Zmarło 19 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej